Хотел ZARA – RESORT & SPA 4* – Банско Зима 2023/24

COMPLEX ZARA – RESORT & SPA 4* – Банско

Hotel Zara & Spa 4* е ново изграден хотел 2014год, лоциран на само 600метри од гондолата и 500метри од центарот на Банско. Хотелот нуди бесплатен интернет, секоја соба има сопствен балкон, LCD TV, кабелска телевизија, фрижидер, сеф, тоалет, телефон. Некои од собите имаат и поглед на планина. Гостите можат да се релаксираат во ресторанот или лоби барот. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа Кефрур маркет и трговски центар. Хотелот исто така нуди и фризерски салон, соба за видео игри, како и можност за изнајмување на ски опрема.

 

Термин

 

База

Двокреветна соба  Standard Двокреветна соба  Lux Едноспален апартман
 

01.12.-22.12.2023

 

07.03.10.04.2024

BB 39 46 58
HB 44 49 64
 

23.12.-27.12.2023

BB 50 56 68
HB 55 60 72
 

28.12.-02.01.2024

BB 75 81 93
HB 80 85 97
 

03.01.-10.01.2024

 

21.01.-20.02.2024

BB 53 59 71
HB 58 63 75
 

11.01.-20.01.2024

 

21.02.-06.03.2024

BB 48 53 66
HB 52 58 70
Во цената е вклучено:

  • Ноќевање на база на ноќевање со појадок /полу пансион
  • Користење на базен, фитнес,  сауна, , парна бања, џакузи
  • Детско катче
  • Wi-Fi
  • Превоз до гондолата
  • Туристичка такса

НАПОМЕНИ:

·  Деца до 5.99 години се сместуваат бесплатно, плаќаат само тутистичка такса од 1евро по ден

·  Едно дете од 6-11.99 години со двајца возрасни сместени на дополнително легло  плаќаат 50% од сумата на возрасен

·  Возрасен на дополнително легло плаќа 70 % од цената

·  Дете од 6-11,99 години на редовно легло со еден возрасен  плаќа 70 % од цената

·  Доплата за еднокреветна соба +80% од цената на возрасен

·  Новогодишна Ноќ  70,00 евра за 1 возрасен / 35 евра за дете од 4 до 11,99 години

МАКСИМУМ КАПАЦИТЕТ НА СМЕСТУВАЊЕ:

  • Двокреветна соба  Standard           2 возрасни
  • Двокреветна соба  Lux     2возрасни + 2 деца до 11,99 или 3 возрасни
  • Едноспален апартман      2возрасни + 2 деца до 11,99 или 4 возрасни

Цените се изразени по лице од ден

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

WordPress PopUp Plugin