8ми Март ПРОЛОМ БАЊА

Пролом Бања 8 Март

 

1.Ден 08.03.2024 (петок) СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА

Состанок на групата рано наутро во 05.30 часот на паркингот кај спортската сала Борис Трајковски (кај пералните). Поаѓање за Србија во 06.00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Пролом Бања околу пладне и сместување во хотел. Ручек. Слободно попладне за индивидуални активности, одмор и релаксација во Велнес центарот на хотелот. Вечера. Ноќевање.

 

2.Ден 09.03.2024 (сабота) ПРОЛОМ БАЊА

Појадок. Во 10.00 часот заминување на факултативен излет со автобуски превоз и локален водич до локалитетот Ѓавола Варош, мистичен споменик на природата, околу кој се врзани повеќе легенди, избран е во ТОП 77 во изборот за најголемите чуда на природата. Враќање во хотел. Ручек. Слободно попладне за одмор и релаксација во СПА центарот на хотелот. Вечера.  (Можност за свечена вечера со неограничени локални пијалоци со доплата. Ноќевање.

 

3.Ден  10.03.2023 (недела) ПРОЛОМ БАЊА – СКОПЈЕ

Појадок. Напуштање на собите според хотелското правило. Во 10.00 часот организирана прошетка со локален водич до единствената црква – брвнара во овој крај, црквата Лазарица, светски позната по единствениот мистичен феномен, 6те стебла од сливи кои при растењето 6 пати се вртат околу себе. Заминување кон Македонија во 13:00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Скопје во вечерни часови.

 

Редовна цена на аранжманот – 165€/10.230ден
Цена по лице за минимум 2 лица за уплата во денарска противвредност 1€/62мкд

 

 

Во цената на аранжманот е вклучено: 

–       Автобуски превоз на наведената релација
–      Сместување во Хотел Радан 3* на база 2 ноќевања (пролом вода во сите соби, ТВ, бањарки и фен за коса)
–      Исхрана на база полн пансион (појадок, ручек и вечера на база шведска маса)
–      Користење затворено отворен базен со лековита Пролом вода
–      Користење Велнес центар: солена соба, парно купатило, сауна, џакузи, тепидариум
–      Организирана прошетка до црквата Лазарица со локален водич
–      Туристичка такса
–      Организација, реализација и придружник на патувањето

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

–              Задолжително патничко осигурување
–              Излет до Ѓавола Варош (автобуски превоз, локален водич и влезница) – 5€ доплата на лице место
–              Индивидуални трошоци (масажи, пијалок и останати неспоменати услуги)

 

Попусти и опционални доплати:

–     Доплата за еднокреветна соба +30€/1.860ден
–     Дете 2-7год. на дополнителен кревет (фотеља на извлекување) во придружба на 2 возрасни плаќа 25€/1.550мкд
–     Дете 7-12год. на дополнителен кревет (фотеља на извлекување) во придружба на 2 возрасни плаќа 70€/4.340мкд
–     Трет возрасен на дополнителен кревет плаќа полна сума (на барање)
–     Намалување за сопствен превоз -20€/1.240ден по патник
–     Доплата за одбирање на ред на седење во автобус +10€/620ден (мин. 2 седишта)
–     Доплата за користење на дополнително седиште во автобус +35€/2.170ден

 

НАПОМЕНИ:

– За ова патување потребно e да поседувате валиден биометриски пасош, најмалку 3 месеци пред истек, или валидна лична карта.
– Со потпишување на договорот на патниците им се доделуваат седишта според времето на уплата, доколку одредени патници имаат посебни барања за конкретно седиште истото го доплаќаат во агенција.
–  Цените се дадени во евра за уплата исклучиво во денарска противвредност по курс 1€=62мкд.
– За резервација потребна е задолжителна уплата на депозит од најмалку 30% доплата најдоцна до 2 недели пред поаѓање.
– Цените се дадени по лице за најмалку 2 лица во соба.
– За реализација на факултативите потребен е минимум од 30 патници, во случај на недоволен број на пријавени, агенцијата го задржува правото за отказ на факултативата.
– Реализацијата на излетите е во зависност од временските услови, организаторот го задржува правото во случај на неповолни временски услови да ги откаже излетите.
– За реализација на патувањето потребен е минимум од 40 патници, агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најдоцна до 7 дена пред поаѓање доколку не е исполнет бројот на пријавени лица предвидени по програмата за ова патување.
– Организаторот го задржува правото за промена на редоследот на активности во програмата.
– За ова патување важат Општите Услови за Патување на СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди