Хотел BELA JELA 4* – Луковска Бања

Хотел „Бела Јела“ 4* е отворен за првите гости во октомври 2021-ва година, изгледа импресивно и доминира во питомиот луковски слив како планински император. Располага со 85 соби, 8 апартмани и 2 луксузни апартмани. Сите соби се модерно опремени во согласност со најновите стандарди. Оброците се служат по принцип на шведска маса – појадок и вечера,  ќе можат да ручаат во
“a la carte” ресторанот”.
Велнес центарот на хотелот  располага со отворен и затворен базен со температура од 33 до 35 степени, финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, солена соба и топли клупи.
Гостите можат да го користат лоби барот на рецепцијата и велнес барот во велнес центарот за релаксација и уживање.
Гостите имаат можност да ги користат теретаната и салата за забава и рекреација. За најмладите гости е достапна модерна игротека.
Медицинскиот блок е модерно опремен и може да се користи електротерапија, хидротерапија, терапија со кал и рачни масажи. Терапиите ќе се одвиваат секојдневно, за време на викендите и празниците, а лекарите ќе бидат достапни 24 часа за прегледи и консултации.

Хотел BELA JELA 4*

 

14.04.-19.04.2023

мин. 3 ноќи

 

Стандарт соба

 

72

Во цената е вклучено :

  • Сместување во двореветна соба на база ноќевањe со појадок и вечера
  • користење на wellness центар (отворено-затворен базен, базен со термална вода 33-35 степени, сауна, солена соба, парно купатило, топла клупа)
  • користење теретана
  • забавна содржина за деца
  • утринска гимнастика со физиотерапефт
  • вежби во базен
  • Лекрски преглед
  • Туристичка такса

Доплати:

– деца  до 6,99 години се сместуваат БЕСПЛАТНО со двајца возрасни

– деца од 6,99 до 11,99 години плаќаат 50% од цената  со двајца возрасни

*Цените се изразени во евра во лице од ден

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

WordPress PopUp Plugin