Хотел FONTANA 4* – Врњачка Бања

Хотел FONTANA **** ВРЊАЧКА БАЊА

Хотел Фонтана се наоѓа во Врњачка Бања, блиску до Врњачка река, прекрасниот парк и шеталиштето.На гостите им е на располагање ресторан, кафуле и лоби бар, потоа сала за конференции и модерен Wellness & Spa центар. Гостите на хотелот можат да ги користат спа центарот 3 часа на ден.Околината на хотелот Фонтана е погодна за возење велосипед, кој можете да го изнајмите во хотелот.
СОДРЖИНА:рецепција, лоби бар, главен ресторан, a la carte ресторан, конференциска сала, велнес и спа центар, фитнес центар, лифт, wi-fi интернет, паркинг
Сместување:хотелот располага со 212 сместувачки единици, од кои 175 соби и 37 апартмани од кои некои се приспособени за лица со посебни потреби.. Сите се опремени со бања, крпи, фен, мини-бар, електричен чајник, клима, сеф, телефон, ТВ, балкон.

 

Хотел Fontana 4*   
02.05.-06.05.2024 3 ноќи/4 дена
Superior двокреветна соба 441
Superior  двокреветна соба со тераса 471
Апартмани:
Superior апартман 531
Студио/ едноспален апартман  со тераса 561
DeLuxe апартман 621
 
Во цената е вклучено :

  • Ноќевањe со појадок и вечера
  • Велигденски ручек на 05.05.24
  • Креативна работилница за деца,,Украси јајце” на 03.05
  • Натпревар во крчкање со јајца на 05.05
  • Користење на wellness центар
  • Користење на Fitness центар
  • Бесплатна игротека за деца

Во цената не е вклучено :

  • туристичка такса: возрасни – 1,5евро од ден
  • осигурување 0.50еврa од ден,

Доплати:

·       деца  до 6,99 год. БЕСПЛАТНО

Цените се изразени во евра за паќет по соба

 

Цените се дадени во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 евро = 62 ден

Важат општите услови на ТА Феријал Кашиков и

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди