Хотел MEDITE SPA RESORT 5* Сандански

Хотел MEDITE SPA RESORT ***** Сандански

Новиот термален Спа Ресорт Медите е целосно обновен и реновиран во 2018 г. и ви нуди светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и постмодерен класичен комплекс. Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град Медите Спа Ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер  Раимондо Флакомио во 2004 година и редизајниран од Дрен Руди во 2018 година. Комплексот  располага со 86 хотелски соби и апартмани,   8 самостојни вили, конференциска и сала со капацитет до 200 лица, просторен спа и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурманските и традиционални ресторани, лоби бар. Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество. Спа Ресорт Медите е изграден на антички тракиски минерални бањи. Познатиот Тракиец Спартак е од племето Меди, кое го населува регионот Сандански.

 

 

MEDITE  SPA RESORT 5*

02.05.-07.05.2024
3 ноќи 3 ноќи 4 ноќи 4 ноќи
BB HB BB HB
Де Лукс соба (2+0) 672 746 836 930
Де Лукс соба со балкон (2+0) 700 772 869 964
Премиум соба (2+1) 746 821 925 1020
Премиум соба со балкон (2+1) 779 849 961 1056
Junior suite ( 2+2) 915 1025 1135 1276
Де Лукс апартман  ( 4+1) 1288 1434 1600 1787
Возрасен на дополнително легло 153 207 184 253
Во цената е вклучено:

·                 Ноќевање со појадок / ноќевање со појадок и вечера

·                 Празнична програма

·                 Користење на  спа центарот на хотелот  Медите,базен со минерална вода, надворешно џакузи,финска сауна, хербална сауна, парна бања, солена соба, соба за релаксација, хамам. фитнес центар

·                 Внатрешна и надворешна игортека за деца.

·                 Велигденски ручек 05.05.2024 со забавна програма

·                 Паркинг

·                 Туристичка такса

Цените се за пакет по соба

 

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди