Хотел MEDITE SPA RESORT ***** Сандански Нова Година

Хотел MEDITE SPA RESORT ***** Сандански

Новиот термален Спа Ресорт Медите е целосно обновен и реновиран во 2018 г. и ви нуди светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и постмодерен класичен комплекс. Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град Медите Спа Ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер  Раимондо Флакомио во 2004 година и редизајниран од Дрен Руди во 2018 година. Комплексот  располага со 86 хотелски соби и апартмани,   8 самостојни вили, конференциска и сала со капацитет до 200 лица, просторен спа и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурманските и традиционални ресторани, лоби бар. Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество. Спа Ресорт Медите е изграден на антички тракиски минерални бањи. Познатиот Тракиец Спартак е од племето Меди, кое го населува регионот Сандански.

 

 

MEDITE  SPA RESORT 5*

29.12.-02.01.2024
3 ноќи 4 ноќи
BB НB ВB HB
Де Лукс соба (2+0) 1.100 1.222 1.380 1.544
Де Лукс соба со балкон (2+0) 1.145 1.268 1.442 1.605
Премиум соба (2+1) 1.176 1.299 1.483 1.647
Премиум соба со балкон (2+1) 1.222 1.345 1.544 1.708
Junior апартман (2+2) 1.498 1.683 1.913 2.158
Де Лукс двоспален апартман ( 4+1) 1.912 2.173 2.465 2.812
Villa со  1 спална  (2+1) 2.096 2.327 2.710 3.017
 Villa со 2 спални  (4+2) 2.965 3.518 3.784 4.520
 Villa со 3 спална  (6+2) 4.110 4.755 5.225 6.085
Villa Premium Family  со 3 спални  (6+4) 5.522 6.350 7.170 8.211
Возрасен на дополнително легло 243 282 312 373
Дете до 11,99 години БЕСПЛАТНО
Во цената е вклучено:

  • Ноќевање со појадок / ноќевање со појадок и вечера
  • Новогодишна вечера 31.12.2023
  • Новогодишен ручек 01.01.2024
  • Користење на  спа центарот на хотелот  Медите,базен со минерална вода, џакузи, сауна, парна бања, амам, солена соба, соба за релаксација, фитнес центар
  • Детско катче
  • Паркинг
  • Туристичка такса

Цените се за пакет по соба

 

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди