Хотел PLANINIKA 4* Куршумлиска Бања

Хотел PLANINIKA 4*- Куршумлиска Бања

 

Хотелот „Планинка“ се наоѓа во Куршумлиска Бања. Располага со 180 соби, опремени по сите современи хотелски стандарди.Гостите на располагање имаат: Медицински центар каде секојдневно се вршат прегледи и терапии. Комплекс од 8 базени со термална вода, Велнес центар, Хотелски ресторан, велнес бар, лоби бар, кафе клуб, ресторан „Преполац“, Соба за забави, Теретана, игралиште за деца, тениско игралиште Бесплатен приватен паркинг. Покрај модерен внатрешен дизајн, секоја соба и апартман имаат телевизор со кабелски канали, бесплатен интернет и пространа тераса. Апартманите имаат пространа спална соба, дневна со софа која има механизам на преклопување и кујна со трпезарија. Модерните бањи се опремени со туш кабини, а собите за удобност имаат и туш кабини и кади за џакузи.

 

Хотел PLANINIKA 4*

 

01.05.-06.05.2024
 

Стандарт двокреветна соба

70
Комфорт двокреветна соба 75
Апартман 79
Еднокреветна соба 79
Во цената е вклучено :

·            Сместување во стандардни соби на база ноќевањe со појадок и вечера

·            Wellnes centar ,,Banjska”: ”(8 базени со термална вода,сауни, солена соба, парно купатило,тепидариум,кинеп стаза и соба за релаксација)

·            Теретана

·            Сала за рекреација и забава и детско катче

·            WiFi интернет;

·            Такса за престој и осигурување.

Доплати:

– деца  до 4,99 години се сместуваат БЕСПЛАТНО со двајца возрасни

– деца од 4,99 до 9,99 години плаќаат 50% од цената  со двајца возрасни

Цените се изразени во евра  по лице од ден

 

 Цените се дадени во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 евро = 62 ден
Важат општите услови на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди