Хотел PUTNIK 4* – Kопаоник

Kопаоник – Хотел PUTNIK  ****   

 

Хотел Putnik 4* се наоѓа во Сончева Долина, во најубавиот дел на Копаоник, на 1650 метри надморска височина. Од хотелот до ски патека „Sunčana dolina„ постои патот низ шума.  Хотелот е комплетно реновиран за сезона 2018 Проширен е и спа центарот. Располага со капацитет од 116 соби (270 легла), од кои 83 стандарни, 13 фамилијарни и 6 луксузно уредени апартмани, како и супериор вила Путник која е во склоп на хотелот и нуди 6 фамилијарни и 8 стандардни соби. Сите соби имаат wi-fi, бањарки, фен, папучи, мини бар, lcd tv, телефон, сеф. Нуди разноврсни содржини: Wi-Fi, Spa & Wellness центар, ресторан, А’la Cartе ресторан, лоби бар, игротека за деца, фитнес центар, конгресен центар, сала за состаноци, ски-гардеробер во склоп на хотелот, спортски терени, организран превоз до ски-патеките (хотел-ски-хотел).

   

 

ПЕРИОД 3 ноќи 4 ноќи 5 ноќи 6 ноќи
 

26.04.-07.05.2024

205 275 300 315
Во цената е вклучено:   

  • ноќевање  на база полупансион
  • користење на базен,сауна,парна бања, турска бања, солена соба, ледена фонтана
  • Детско катче
  • туристичка такса

НАПОМЕНИ:

  • Деца до 12.00 год се сместуваат бесплатно

 Цените се изразени во евра по пакет по лице

 

 

 

 

Цените се дадени во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 евро = 62 ден

Важат општите услови на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди