хотел REGNUM Аpart and Spa 5*  Банско

REGNUM  Bansko Аparthotel and Spa*****   

Регнум Хотел & СПА е лоциран во непосредна близина на зоната за скијање, на 400 метри од жичарницата  и на 900 метри од центарот на градот, во самото подножје на планината Пирин  и до реката Глазне.
Опкружен е со прекрасна природа и со свој стил, кој го разликува од типичниот  традиционализам во одморалиштето. Хотелот нуди сместување во луксузни еднокреветни студиа и апартмани целосно опремени  и мебелирани  да ја задоволат секоја потреба и желба на гостите.

 

 

REGNUM
Bansko SKI hotel and SPA 5*   

02.05.-06.05.2024

 

3 ноќевања 4 ноќевања 5 ноќевања
BB HB BB HB BB HB
Junior Suite 2 359 455 444 564 519 659
Executive  Suite  2+1 394 489 494 609 609 713
Executive  Deluxe  Suite 2+2 325 419 399 519 464 604
Grand  Suite 4+2 569 758 698 937 813 1093
Деца до 6.99 г. на дополнително легло БЕСПЛАТНО  плаќаат само туристичќка такса од 1 евро од ден
Деца од 7- 12.99 год на допол. легло 24 34 24 34 24 34
Трет возрасен  на дополнително легло 30 45 30 45 30 45
Во цената е вклучено:

·         Одбраниот пакет ноќевања на база на одбраната услуга ноќевање со појадок или all inclusive.

·         Празнична велигденска вечера на 05.05.2024

·         користење на Спа центарот : внатрешен базен со дел за деца, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, шок и тропски туш, зона за релаксација, фитнес  центар

·         Детско катче и велигденска анимација

·         интернет

·         паркинг

·         туристичка такса

 

Доплати:

·         поглед на планина- 5€ на ден

·         Single room 85% од цената

·         Деца од 7- 12.99 год на допол. Легло плаќаат празнична вечера 15 евра

·         Дец над 12.99 год  или трет возрасен на допол. Легло плаќаат празнична вечера 30 евра

Цените се изразени во евра по соба за дадениот пакет

 

 

Цените се дадени во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 евро = 62,00 ден.

Важат општите услови на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди