Хотел Royal Bay 4* – Елените

Хотел Royal Bay 4* – Елените

Royal Bay 4* – All Inclusive се наоѓа во затворениот комплекс Елените, на 30м од плажа. Сите соби и апартмани имаат прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа,  отворен базен, неколку ресторани, барови и ноќен клуб. Сите соби и апартмани имаат клима уред, кабелска ТВ, сеф, фрижидер, тераса и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, snack bar, бар на базенот. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базен и на плажа. Гостите на хотелот можат бесплатно да се забавуваат во Aqua park Atlantida, неограничено во текот на престојот. Барот во Aqua parkot е дел од all inclusive програмата на хотелот Royal Bay 4*.
Royal Bay 4* има тим на професионални аниматори, со дневни и вечерни активности, игри на плажа и детски дискотеки за помладите гости. Исто така, се организираат  спортски игри и тематски претстави за возрасните.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

 -20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.03.2024

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ   05.06.2024 – 20.06.2024
11.09.2024 – 20.09.2024ALL INCLUSIVE
21.06.2024 – 04.07.2024
25.09.2024 – 10.09.2024ALL INCLUSIVE
05.07.2024 – 24.08.2024
ALL INCLUSIVE
Лице во двокреветна соба – поглед море 59 € 73 € 79 €
Лице во студио – поглед море 64 €  76 € 85 €
Лице во апартман – поглед море 68 €   80 € 89 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

  • Користење на базен
  • Лежалки и чадори покрај базенот
  • Aqua park ATLANTIDA со 3 базени, тобогани и вклучени безалкохолни пијалоци и пиво, лежалки и чадори
  • Ресторан a la carte
  • Snack бар
  • Безалкохолни пијалоци и алкохолни локални пијалоци се нудат во сите барови во текот на  целиот ден и во Lobby Bar од хотелот до 24 часот
  • Детско катче
  • Тенис, мини голф
  • Забавен дел, анимација

 

Капацитет на сместување:
Двокреветна соба –  2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 2,99 години
Студио – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 2,99 години
Апартман – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 11,99 години

 

 Попусти:
Дете до 2.99 години – бесплатно
Прво дете 3-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни – бесплатно
Второ дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни – 50% од цената за возрасен
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио/апартман  – 20% попуст на регуларната цена

Плаќање 50% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди