Хотел St. George Palace 4* Банско

Хотел St. George Palace 4* Банско

Хотелот е сместен во подножјето на планината Пирин во Банско на 800 метри од ски гондолата. Нуди голем спа центар со разни услуги на масажа и панопрамски разглед на Банско и планините Рила и Пирин. OПИС НА СОБИ: Хотелот Ст. Џорџ Палас нуди комплетно опремени апартмани  во кои можете дами да спремате храна (готвење). Сместувачките капацитети се опремени со чајна кујна, просторен ден за седење и LCD телевизор со сателитски канали. Купатилата се опремени со тоалетен прибор. ДРУГИ УСЛУГИ: Во склоп на хотелот има ресторан во кој се служат јадења од традиционалната бугарска кујна, италијанска и европска кујна, спремена од свежи сезонски намирници. Во ресторанот се наоѓа и дел за играње за деца. Во објектот се на располагање 2 бара: спортски бар со маса за билјард и панорама бар кој нуди поглед кон планината. Можете да се опуштите покрај затворениот базен и хидромасажната када, или пак да уживате во релаксирачките третмани во спа центарот. На располагање Ви е и добро опремен фитнес центар.

ХОТЕЛ

ST.GEORGE PALACE 4 *

01.05.- 07.05.2024
Мин.ноќи 3HB 4HB 5HB 6HB
Студио 2+0 298 388 479 568
Едноспален апартман 2+2 341 446 550 655
Двоспален  апартман 4+2 569 740 911 1082
Триспален  апартман 6+2 888 1154 1421 1687
 
Дете до 3,99  
Дете од 4 до 11,99   42 54 65 76
Дете или Трет возрасен   85 107 130 152
Цената вклучува:

·         ноќевање со појадок и вечера (вечерата не вклучува пијалоци)

·         Велигденски ручек на 05.05.2024 (не вклучува пијалоци)

·         користење на внатрешен базен со топла вода, сауна, парна бања, џакузи, релакс зона, фитнес

·         Интернет

·         Паркинг

·         Туристичка такса

Доплати:

·         БЕСПЛАТНО

·         Дете од 4 до 11,99 на дополнително легло плаќа 25% од цената на возрасен

·         Дете од 3 до 11,99 на редовно легло плаќа 75% од цената на возрасен во двокревтна соба и студио

·         Трет возрасен на дополнително лего плаќа 50% од цената на возрасен

Напомена:

·         ЦЕНИТЕ ВАЖАТ САМО СО ЗАДОЛЖИТЕЛНО НОЌЕВАЊЕ НА 04.05 ИЛИ 05.05.2024

Цените се изразени во евра по лице за избраниот пакет

 

  

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал  Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди