Хотел  ST. IVAN RILSKI 4* –  Банско

 Хотел  ST. IVAN RILSKI **** –  БАНСКО

Св. Иван Рилски Хотел, Спа и апартмани се наоѓа во најголемиот ски-центар во Бугарија – Банско, на 262 километри од Скопје. Се наоѓа во близина на планината и само на 10 минути до ски лифт, комплексот се состои од хотелски дел, СПА центар, еден од најголемите затворени базени во градот и 4 луксузни апартмански куќи. Изградена во типичен алпски архитектонски стил, во комбинација со традиционалните елементи, хотелот е вистински рај за барателите на комфорт, спокојство и раскош. Св. Иван Рилски Хотел, Спа и апартмани, исто така, нуди 3 ресторани, вклучувајќи традиционална бугарска таверна, 2 бара и 3 конференциски сали.

 

Хотел  ST. IVAN RILSKI ****  

02.05.- 05.05.2024

Mин. 3 ноќи

ALL HB
Двокреветна стандартна соба (2+1) /
Едноспален апартман (вила) (2+2)
 

214

 

185

Промо соба без балкон (2+0) / Студио (вила)  (2+1) 200 172
Едноспален апартман (хотел) ( 2+2)
Делукс двокреветна соба (2+2) /
Мазонета (2+2)
235 205
Двоспален апартман хотел (4+2)/ цена за 4 гости 447 390
Премиум дизаин двокревета соба (2+0)/

Премиум дизаин студио (2+1)

245 216
Премиум дизаин пентхаус (2+2) 265 236
 
Возрасен и деца над 12г. на доп.легло во двокреветна соба/ едноспален апартман (вила)/ премиум дизаин студио  75 65
Возрасен и деца над 12г. на доп.легло во делукс соба/ едноспален апартман (хотел) / мазонет/ премиум дизаин пент хаус 82 72
Возрасен и деца над 12г. на доп.легло во студио (вила) 60 70
Прво дете од 6-11.99 год на доп. легло 45 35
Второ дете од 6-11.99 год на доп. легло 40 30
Деца до 5.99 год на дополнително легло Бесплатно
Во цената е вклучено:

  • Ноќевање на база ALL (доручек, ужинка, ручек, ужинка и вечера) или полупансион (доручек и вечера). Вклучени пијалоци во АLL
  • користење на внатрешен и надворешен топол базен, парна бања, сауна, внатрешно и надворешно џакузи.
  • СПА зона за возрасни (над 16г.) 2 сауни, 2 парни бањи, релакс зона со камин.
  • Анимација за деца
  • Паркинг до 120 места
  • Туристичка такса

 

 

 

 

Цените се изразени во евра по соба (за две лица) од ден

 

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари
Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди