Хотел SUNRISE PARK & SPA Банско Нова Година

Sunrise Park & SPA е комплекс на околу 750 метри од ски-лифтот и околу 950 метри од центарот. Се наоѓа во северозападниот дел на Банско. Хотелот на својте гости им нуди, спа центар со базен, сауна и парна бања, фитнес, ресторан, лоби, ски гардероба. Хотелот располага со неколку видови сместувачки единици и тоа: студија, едноспален апартман и двоспален апартман.

 

 

СМЕСТУВАЊЕ

Максимум капацитет Период
29.12-02.01.2024
Студио 2 91
Едноспален апартман 2 + 2деца/ 3возрасни 96
Двоспален апартман 4 + 2деца/ 3возрасни 96
Во цената е вклучено:   

 • ноќевање  со појадок и вечера
 • ВКЛУЧЕНА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА НА 31,12,2023
 • користење на топол базен,сауна,парна бања, фитнес.
 • Wi-fi
 • паркинг
 • Транспорт до Ски Лифтот
 • туристичка такса

НАПОМЕНИ:

 • Деца до 5.99 год се сместуваат бесплатно
 • Прво дете  од 6-11.99 год сместено на дополнително легло плаќа  50% од сумата за возрасен
 • Второ дете од 0-11.99 год сместено на дополнително легло е бесплатно
 • Возрасен /Дете над 12 год  сместено на дополнително легло плаќа  80% од сумата за возрасен
 • Доплата за еднокреветна соба е 80% од сумата за возрасен
 • На 31.12.23 не следнува вечера освен Новогодишната празнична вечера

Цените се изразени во евра по лице од ноќ

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди