Хотел ZLATIBOR MOUNTINE RESORT & SPA 5* – Златибор

Хотелот Zlatibor Mountain Resort & Spa, комплекс инспириран од природата и потребата за вистински одмор и уживање. Водени од идејата дека животната средина е нешто што треба да се чува и цени, гостите имаат можност да се релаксираат и преку изборот на различни домашни производи да си дадат можност да се поврзат со локалните богатства. Најмодерно дизајнираните соби, се тука да создадат искуство на целосна хармонија и спокојство, додека персоналот на нашите познати ресторани ќе се потруди да ја доживеете кујната на Златибор преку современа призма на современи методи на подготовка. Посебена убавина на овај комплекс и место каде секој сегмент е подреден на вашето целосно уживање релаксирачкиот амбиент, чија содржина е создадена за да обезбеди целосна ревитализација на умот и телото е дизајниран како автентична спа градина, во чии базени има посебен вид на вода богата со магнезиум, калиум, калциум и други минерали кои позитивно влијаат на здравјето. Во комбинација со идеалното количество железо, оваа вода нуди еден вид лек, кој благотворно делува на тегобите предизвикани од современиот начин на живот и работа.

                                                          Пакет Велигден
              Hotel Zlatibor Mountain Resort & Spa 5*- Златибор
2 деца до 11,99 години ГРАТИС во Superior Room
Термин 13.04-18.04.2023

Цената е дадена за 2 лица на ден на база Полупансион

Тип на сместување

Цена

Standart Room

229€

Superior Room

259€

Family Room

289€

Junior Suite

279€

Family Suite

309€

Во цената е вклучено:
– Полупансион (појадок и вечера)
– Традиционален вечигденски ручек со селектирани пијалоци на 16.04.2023
– Open Bar на базен со селектирани пијалоци во период 12:00-14:00 часот
– Неограничено користење на луксузен Maгнезиум Spa&Wellness центар на преко 4.000m²: 3 внатрешни базена, 2 џакузи, 1 walking cc 20 лица х 1,25m, финска сауна, парна бања, био сауна, солена соба, ледена соба, шок туш….
– Неограничено користење на детко катче со професионална анимација (креативни работилници, бојадисување на јајца, разни натпревари..)
– Представи за деца секој ден;
– Поклон ваучер за возрасни во вредност од 17€ (за еден третман по избор) задолжително резервација во Спа центар.
– 1 ГРАТИС возење за цело семејство за Голд Гондола
– Доцно одјавување до 17:00h во договор со хотелот и во склоп на расположливост на слободни места;
– Wi-Fi низ цел хотел;
– Поклон ваучер 20% попуст за куглање или билијард за цело семејство;
– Ваучер со 10% попуст за сите услуги на храна и пијалоци во склоп на хотелот;
– 30% попуст за 4-то ноќевање;

Во цената е вклучено:
– Туристичка такса 1,02€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,51€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС; (се наплаќа во агенција)
– Катна гаража 10€ по кола на ден
– Театарска представа за возрасни – ‘’Сцени од брачен живот’’ (понеделник 15.04.2023 во 21:00 часот) 2.000 RSd. ( не е задолжителна)

Услови за деца и дополнителни легла:
– Дете 0 – 2,99 ГРАТИС сместување, Baby Cot со претходна резервација.
– Деца од 2-11,99 години во Superior Room ГРАТИС ( на дополнително легло)
– Деца 3-11,99 години во Family Room и Family Suite доплаќаат 49€ по лице по ден;
– 3-то и 4-то возрасно лице на дополнително легло 49€ по лице на ден важи за Superior Room, Family Room, Family Suite;
– Single Room може да се користи Standart / Superior Room од цената се намалува 15€ на ден;

Капацитет на соби:
– Во Standart Room може да се сместат 2 возрасни лица + 1 дете до 6,99 години (дели легло со родители
– Во Superior Room може да се сместат 2 возрасни лица / 3 возрасни лица / 2 возрасни лица + 1 дете до 11,99 години / 2 возрасни лица + 2 деца (1 дете до 11,99 години) (2-ро дете до 6,99 години) / 2 возрасни + 2 деца ( до 6,99 години)
– Во Family Room може да се сместат 2 возрасни + 2 деца (11,99 години) / 3 возрасни / 3 возрасни + 1 дете (11,99 години) / 4 возрасни лица
– Во Јunior Suite може да се сместат само 2 возрасни лица!
– Во Family Suite може да се сместат 2 возрасни + 2 деца (11,99 години) / 3 возрасни + 1 дете 11,99 години / 4 возрасни лица / 4 возрасни лица + 1 дете до 11,99 години.

Доплати на лице место (не се задолжителни):
– Куглана, Биљард, ВИП СПА центар

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди