хотел Sentinus 3* Кушадаси

хотел Sentinus 3* Кушадаси

Положба: Sentinus хотелот е лоциран на најдолгата песочна плажа во Кушадаси  Long Beach. Хотелот располага со свој приватен дел на плажата кој е бесплатен за гостите кои престојуваат во хотелот. Овој хотел се наоѓа на околу 10 километри оддалеченост од центарот на градот и на 5 километри оддалеченост од плажата Ladies Beach.

Сместување: Хотелот располага со вкупно 102 соби. Сите соби располагаат со сопствен балкон, минибар, сопствена бања (туш, тоалет, фен за коса), ТВ, телефон, сеф, клима уред.

Услуга: Хотелот е на база All Inclusive (појадок, ручек и вечера – шведска маса). Хотелот располага со внатрешен и надворешен ресторан. Гостите имаат можност секојдневно да уживаат во разновидните јадења кои се служат во ресторанот на овој хотел. Хотелот исто така располага со два бара ( Beach Bar  и Pool Bar )

Бесплатни услуги: Користење на ресторанот и Pool барот, интернет во лоби, лежалки , чадори на плажа како и во областа покрај базенот, користење на базенот, анимација. 

Услуги со доплата: увозни пијалоци, алкохолни пијалоци, свежо цедени сокови, минибар, масажи, телефон, телефакс, сеф, користење на Beach Bar.

 Содржини: Хотелот располага со еден ресторан, два бара, еден базен, сопствена плажа, градина, тераса,  игралиште за деца, паркинг, услуги на медицински установи, услуга за организирање на туристички факултативи, анимација (дневна и вечерна).

Плажа: Хотелот располага со своја приватна плажа која е  препознатлива по својата чиста тиркизна вода. Плажата располага со чадори, лежалки. Во близина на плажата има безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, барови, водени споротви, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забава: Водени спортови,  одбојка на плажа, игралиште за деца, анимација (дневна и вечерна).

Хотелот е на база ALL INCLUSIVE.

ТЕРМИН АРАНЖМАН 10 НОЌИ
01.06-11.06 379 eur
06.06-16.06 389 eur
11.06-21.06 399 eur
16.06-26.06 429 eur
21.06-01.07 439 eur
26.06-06.07 455 eur
01.07-11.07 559 eur
06.07-16.07 559 eur
11.07-21.07 559 eur
16.07-26.07 559 eur
21.07-31.07 559 eur
26.07-05.08 559 eur
31.07-10.08 559 eur
05.08-15.08 559 eur
10.08-20.08 559 eur
15.08-25.08 559 eur
20.08-30.08 559 eur
25.08-04.09 455 eur
30.08-09.09 455 eur
04.09-14.09 455 eur
09.09-19.09 439 eur
14.09-24.09 429 eur

За дете до 5.99 години: 80 eur.
За деца од 6 до 11.99 години: -20% попуст.

Само превоз Скопје – Кушадаси
Возрасни:
Повратен билет 150 eur
Билет во еден правец: 120eur

Деца до 11.99 години:
Повратен билет 120 eur
Билет во еден правец: 80eur

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди