Хотел MEDITE  SPA RESORT 5* – Сандански

САНДАНСКИ

Хотел MEDITE  SPA RESORT *****

Новиот термален Спа Ресорт Медите е целосно обновен и реновиран во 2018 г. и ви нуди светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и постмодерен класичен комплекс. Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град Медите Спа Ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер  Раимондо Флакомио во 2004 година и редизајниран од Дрен Руди во 2018 година. Комплексот  располага со 86 хотелски соби и апартмани,   8 самостојни вили, конференциска и сала со капацитет до 200 лица, просторен спа и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурманските и традиционални ресторани, лоби бар. Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество. Спа Ресорт Медите е изграден на антички тракиски минерални бањи. Познатиот Тракиец Спартак е од племето Меди, кое го населува регионот Сандански.

 

 

MEDITE  SPA RESORT 5*

13.04-18.04.2023
3 ноќи 4 ноќи
BB HB BB HB
Deluxe room (2+0) 652 736 787 872
Deluxe room with balcony (2+0) 683 767 823 907
Premium room (2+1) 706 782 849 932
Premium room with balcony  (2+1) 736 813 890 972
Junior Suit ( 2+2) 943 1066 1135 1263
Deluxe Apartment ( 4+1) 1242 1419 1503 1684
Villa 1 bedroom     (2+1) 1327 1480 1616 1774
Villa bedrooms   (4+2) 1818 2193 2209 2615
Villa 3  bedrooms   (6+2) 2500 2937 3032 3497
Villa Premium Family 3 bedroom  (6+4)    3451 4011 4208 4800
Возрасен на дополнително легло 146 207 169 241
Во цената е вклучено:

  • 3 или 4 ноќи на избраната услуга
  •  користење на  спа центарот на хотелот  Медите,базен со минерална вода, џакузи, сауна, парна бања, солена соба, соба за релаксација, фитнес центар
  • Велигденски ручек  со забавна програма
  • паркинг
  • туристичка такса

Цените се по соба од ден

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди