Хотел Radan 3* – Пролом Бања

Пролом Бања Хотел Radan 

                                                        

Пролом Бања се наоѓа во Јужна Србија, на падините на Радан планина. Тоа првенствено е познат по неговотa лековитa Prolom вода,кои припаѓаат на ретка група на висока бањска вода со вредности:висок алкална(pH 8,8 до 9.2),ниска (сув остаток од 148mg/l) бикарбонат. Со цел да ве приближиме до овој уникатен подарок на природата, ви овозможивме да ја користите  Пролом  водата насекаде во хотелот.За лечењето со Prolom вода се засноваат сите наши здравствени програми. Ефектот од третманот се зголемува со примена на  физички третман, соби со чист и свеж воздух  и прошетка  низ недопрената природа на Prolom бања.Надморска височина (550-668 м) и умерено-континентална клима со многу сончеви денови во годината  придонесуваат за уште подобар одмор.

Радан хотелски комплекс, нуди сместување во комфорни соби,  wellness третмани и објекти за рекреација, забава и прошетки. Ако сакате место за работа во тивка средина, ние обезбедивме простории за состаноци за вас со сета потребна опрема.  Без разлика дали доаѓате за третман или празници, деловни состаноци, или едноставно да се релаксирате во природа,  вашиот престој може да биде уживање во Wellness третмани, релаксирачки затворен и отворен базени, ручек во “Етно ресторанот”, патување во град на Ѓаволот, црквата Лазарица  и други културнио и  туристички атракција во областа Топлички.

 

Хотел  RADAN 26.04 – 06.05.2024
Wellness пакет Wellness Lux пакет
 

Двокреветна стандард соба

 

 

64

 

74

 

Апартман

 

 

77

 

87

Во цената  е вклучено:

  • Ноќевање на база полн панисон ( појадок, ручек и вечера)
  • Користење на новиот Wellness центар
  • Отворен- затворен базен
  • Користење на салата за рекреација (билијард, пинг-понг, пикадо)
  • Анимација за деца
  • Интернет
  • Туристичка такса

Wellness пакет пакетот вклучува:

  • Користење wellness центар: сауна, џакузи базен со лековита пролом вода, џакузи со солена вода, солена соба,  парна бања и топли клупи)

Wellness Lux пакет пакетот вклучува:

  • Користење на новиот wellness lux  центар: 5 сауни, џакузи базен со лековита пролом вода, пролом море, солена соба,  2 парни купатила, Kneipp пакет и топли клупи)
  • Корпа со овошје во Wellness центар

 Цените се изразени во евра  по лице од ден

 

 

 

Цените се дадени во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 евро = 62 ден

Важат општите услови на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди