Хотел TONANTI 5 * Врњачка Бања

HOTEL TONANTI 5*

Хотелот „Тонанти“ се наоѓа во центарот на Врњачка Бања, во близина на централниот дел на паркот. Хотелот располага со 146 соби со различен сместувачки капацитет: покрај стандардните двокреветни, трокреветни соби и апартмани, има и луксузен претседателски апартман од 100 метри квадратни. Хотелот расоплага и со две соби прилагодени за лица со посебни потреби. Овој хотел е единствениот хотел во Србија со хипербарична комора. Оваа просторија во која се лекуваат разни тегоби е наменета и за болни и за здрави, а терапијата се изведува со вдишување чист кислород под притисок поголем од атмосферскиот (хипербаричен).
Спа и велнес центарот над 2000 м2 вклучува отворен и внатрешен базен, финска сауна, био сауна, инфрацрвена сауна, солена соба, соба за одмор со тепидариуми, амам и магнезиумска пловечка бања.Внатрешниот базен од 300 метри квадратни е поврзан со надворешните базени: 520 метри квадратни, со водопад и детски базен од 50 квадрати. метри 10C.
Сауната е наменета за опуштање на телото, зајакнување на имунолошкиот систем и здравјето воопшто.Достапни се: Финска, био, инфрацрвена, солена соба, соба за релаксација со тепидариум амам-парна бања, магнезиумска пловечка бања….

 

Teрмин 14.04-18.04.2023

248€ пакет од 3 ноќи по лице во Standart Room
275€ пакет од 3 ноќи по лице во Lux Room

 

Во цената е вклучено:
– Полупансион – појадок и вечера
– Свечен велигденски ручек
– Неограничено користење на Wellness & Spa: затворен базен, финска сауна, био сауна, инфраред сауна, солена соба, релакс соба, тапидариум, хамам..
– Неограничено користење на фитнес центар
– Неограничено користење на две игротеки (0-3 години) и (4-8 години), бројни едукативни и креативни работилници..
– Целодневен анимациски програм за деца ( велигденска анимација за деца: украсување на јајца, ликовни работилници, музички програми…) обезбедено чување на деца во игротека од 08:00-22:00 часот.
– Посета на манастир Љубостиња.

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1,20€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-14,99 години 0,60€ по лице на ден; Деца 0-6,99 години 0,25€ по лице на ден;

Услови за деца:
– Деца 0-3,99 години ГРАТИС (дели легло со родител);
– Деца 4-11,99 години 25€ на ден на заедничко легло;
– Деца 4-11,99 години 35€ на ден на дополнително легло;
– Трето возрасно лице на дополнително легло 50€ по лице на ден;

Kaпацитет на соба:
Стандарна соба – мах 2 лица + 1 дете до 1,99 години;
Супериор Соба – 2 возрасни + 2 деца / 3 возрасни + 1 дете

Плќањето е во денрска против вредност 1евро =62 денари

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди