Aristoteles Holiday Resort & Spa 4*

Aristoteles Holiday Resort & Spa 4*

Зградите се распределени во стил на амфитеатар. Голем избор на соби. Спа центар, ресторан, барови, спорт и забавна програма, спорт на вода, интернет, клуб за деца, конференциски услуги. Идеално место за фамилијарен одмор.

Локација: 

Полуостров Атос, 3 km од градот Уранополис, 125 km од аеродромот во Солун. Хотелот се наоѓа во близина на живописниот град Уранополис, од каде што можете да се упатите на крстарење околу југозападниот брег на Света Гора. Се состои од 10 двоспратни и триспратни згради.

Опис на соби:

Има вкупно 243 соби: 75 Standard Rooms SV (~ 16 m2), 46 Superior Rooms (~ 30 m2), 54 Family Rooms (~ 40 – 45 m2), 56 Maisonettes (~ 40 – 45 m2), 2 Junior Suites SV (~ 5 0 m2), 1 Suite SV (~ 80 m2) & 1 Grand Suite SV (~ 110 m2).
Собите се опремени со: индивидуална / централна клима (Jули – Aвгуст), фрижидер, сателитска телевизија, телефон, купатило / туш, фен, пегла (на барање со депозит), балкон / тераса. Стандардните соби се наоѓаат на ридот. Тип на дополнително легло – стандардно / софа / фотелја на расклопување.

  • Double Room Eco (~ 16 m2): Собите се наоѓаат на горниот дел од хотелот, стандардни услови за престој;
  • Superior Room – соба: Спална соба со гостински дел, во неколку соби има и кујнски дел, купатило. Тип на дополнителното легло – стандардно легло.
  • Family Room: Во првата соба се две одделни легла и одвоена (со врата) спална соба со француски лежај. Во некои од собите има и кујна;
  • Maisonette – Соби на 2 нивоа, 2 спални соби од отворен тип: една на првото ниво (комбинирана со дневен престој), другата е на второто ниво, внатрешни скалила, некои соби имаат и кујнски дел и када:
  • Junior Suite: Соби на 2 нивоа, отворен план, на првото ниво е дневна соба, а на второто ниво е спална соба со џакузи;
  • Suite: Собите се на две нивоа отворен план, на првото ниво е дневен престој со камин, 2 купатила (едното со туш, другото со џакузи) а на второто ниво е спална соба;
  • Grand Suite: Собите се на две нивоа отворен план, на првото ниво е дневен престој со камин, работна маса, купатило со туш кабина, а на второто ниво е спална соба и купатило;

Хотелски содржини и услуги

Базен за деца

Сауна

Факс

Ресторан

Соби за не-пушачи

Хемиско чистење

Ресторан а ла карт

24 часовна услуга во соба

Надворешен базен

Чадори и лежалки на базен

Чадори и лежалки на плажа

Бар на базен

Рент-а-кар

Детско катче

Игротека за деца

Лоби бар

Собна услуга

Перална

Сервис за пеглање

Рецепција 24/7

Игралиште за деца

Бар на плажа

Приватна плажа

Градина

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг

Училиште по нуркање

Велосипеди за изнајмување

Јавање коњи

Риболов

Тениски терени

Спортови на вода

Сите соби се опремени со

ТВ

Сателитска ТВ

Мини Бар

Фен

Греење

Бања/Тоалет

Клима Уред

Балкон или Тераса

Када/Туш Кабина

Локација

X Координати: 40.348923

Y координати: 23.9634

Спа Услуги

Внатрешен базен

Сауна

Турска бања/ Хамам

Топла када

СПА центар

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди