Хотел Белви 4* / Хотел Метропол 4*

МЕТРОПОЛ ЕЗЕРСКИ КОМПЛЕКС – ОХРИД

Хотел Белви / Хотел Метропол

 

Хотел Метропол се наоѓа меѓу брегот на Охридското езеро и зелената шума на Националниот Парк Галичица од каде има прекрасна глетка на езерото и планината. Вкусете ја автентичната регионална кујна како и интернационалната, придружени од звуците на традиционалната музика додека уживате во езерската глетка. Искористете ја банкет салата како и салата за конференции. Во Метропол можат да се организираат конференции како и поголеми собири.

 

Хотел Белви  има одлична локација на брегот на Охридското езеро со 500 метарска приватна плажа со базен и тоалети. Нашиот ресторан има одлична кујна и капацитет од 220 места и надворешна тераса. Хотел Белви има сала за појадок за 110 луѓе, бар за 60 гости, и аперитиф бар и клуб Табу со површина од 700 м. квадратни.

 

 

 

Вид на соба

МАЈ – СЕПТЕМВРИ 10ти ЈУЛИ-31ти АВГУСТ 10ти ЈУЛИ-31ти АВГУСТ

(викенди)

НП ПП НП ПП НП ПП
Еднокреветна соба 3.440 3.810 3.570 3.940 3.810 4.180
Двокреветна соба 4.920 5.660 5.290 9.030 5.660 6.400
Трокреветна соба 6.700 7.630 7.010 7.940 7.630 8.550
Фамилијарен апарман 10.450 11.070 10.890 12.120 10.890 12.120

НП = Ноќевање со појадок;      ПП = Полу пансион.

 

  • Цените се во денари, по соба по ноќ, со вклучени туристичка такса и ДДВ;
  • Користењето на лежалките на плажа и на базен не е вклучено во цената.
  • Цените се валидни за престој од мин 2 ноќи, за престој од една ноќ се доплаќа по 5 Евра од лице;
  • За престој од 6 или повеќе ноќевања се одобрува 5% попуст.
  • Гаранција за соба со поглед на езеро се доплаќа 5 Евра на ден;
  • 1 Дете 0 – 6 год, (во постоечки кревет, покрај две лица што плаќаат) спие без доплата;
  • 1 Дете 0 – 10 години на трет кревет (покрај две лица што плаќаат) добива попуст од 50%;

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди