ELINOTEL APOLAMARE 5*Ханиоти

Elinotel Apolamare 5*

Новиот Elinotel Apolamare, сместен во Ханиоти, Халкидики е отворен од 2009год. Сместен е во Торонејскиот залив. Барокниот стил и пријатниот дизајн се едни од уникатните карактеристики на местото. Хотелот располага со 87 пространи соби кои се опремени да ви понудат максимален комфорт.

Хотелот се наоѓа на самата плажа во Ханиоти, на 80km од Солун. Располага со сопствен базен, сателитска Тв, безжичен интернет, сервис во соба, паркинг, перална, менувачница, бар и клима уред. Хотел со 5*, сместен на сама плажа. Нуди соби декорирани во барокен стил, отворен базен и комплетно опремена теретана.

Соби и капацитет:

Собите се климатизирани, прекрасно опремени со ентериер од темно дрво и украсни завеси, ТВ со рамен екран, минибар и сеф. Сите соби во хотелот имаат балкон кој има поглед кон градината.

Елегантниот ресторан El Greco е на располагање на гостите и се служат оброци на шведска маса;

Барот Sunshine покрај базенот служи пијалоци, коктели и лесни оброци;

Хотелски содржини и услуги

 • Базен за деца
 • Ресторан
 • Ресторан а ла карт
 • 24 часовна услуга во соба
 • Надворешен базен
 • Бар на базен
 • Лоби бар
 • Рецепција 24/7

Сите соби се опремени со

 • Интернет конекција
 • Телефон
 • Сеф
 • Мини Бар
 • Фен
 • Бања/Тоалет
 • Клима Уред
 • Бањарки и папучи
 • Балкон или Тераса
 • LCD телевизор со сателитски канали
 • Када/Туш Кабина

Спа Услуги

 • Фитнес

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди