ХОТЕЛ AKTI OURANOUPOLI 4*

ХОТЕЛ AKTI OURANOUPOLI 4*- УРАНОПОЛИС 

Идеален избор за љубителите на мирен одмор. Собите на хотелот се пространи со балкон со поглед на море. Љубезниот персонал и добриот сервис ќе го направи вашиот одмор уште покомфорен. Од пристаништето поаѓаат бродови кон Света Гора, што пружи можност за туристите да ги посетат манастирите. Хотелот има добиено награда Quality Selection 2012 од HolidayCheck.com како хотел кој пружи висок квалитет на услугите.

Опис на соби:

Вкупно 80 соби: Doubles GV / Eco (~ 18 – 20 m2),  Standard Rooms SV / SSV (~ 18 – 25 m2),  Superior Rooms SV (~ 32 – 45 m2), Junior Suites SV (~ 30 – 40 m2),  Suites min 4 pax GV (~ 50 m2), Doubles Bunk Bed (~ 18 – 25 m2), New! 2 Deluxe Sea View Suites (~ 80 m2).
Во собите има: клима, телефон, фрижидер, ТВ, купатило, фен, музика, WI – FI, балкон / тераса, директен / страничен поглед на море. Собите имаат брачни или одделни легла.

 • Standard Room: Се наоѓа на приземје, 1 – ви и 2 – ри спрат. Директен / страничен поглед на море;
 • Superior Room: Се наоѓа на горните спратови, балкон, поглед на море, сеф;
 • Junior Suite: Се наоѓа на горните спратови. Комбинирана спална соба и дневна, поголемо купатило, сеф. Балкон со поглед на море, ДВД;
 • Suite min 4 pax GV: Се состои од 2 спални, мал ходник. Во едната соба кревет на спрат и софа на расклопување, во другата француски лежај. Балкон со поглед на градина, сеф. Тип на дополнително легло – стандардно / на расклопување;
 • Doubles BunkBed: Брачен кревет и кревети на спрат. Се наоѓа на приземје или на 1 – ви спрат, голема тераса, страничен поглед на море;
 • НОВО! Deluxe Sea View Suite апартмани на две нивоа. Отворена просторија, спална соба без врата. Прво ниво: голем брачен лежај и гостински дел, софа, сеф, влечки, минибар (со доплата на лице место), ТВ со рамен екран, купатило (туш и када), отворена тераса, клима. Второ ниво: голем брачен кревет, простор за седење, клима, ТВ со рамен екран, купатило / туш, апарат за кафе Еспресо, сет за кафе / чај.

Плажа:

 • Соблекувални;
 • Крпи за плажа (со доплата на лице место);
 • Песочна плажа (крупен песок, оддалечена  од хотел на 30 метри, преку подземен тунел);
 • Чадори и лежалки (со доплата на лице место за Junior Suite – бесплатно).

Далечина од песочна плажа: 30 m

Хотелски содржини и услуги

 • Базен за деца
 • Интернет
 • Ресторан
 • Хемиско чистење
 • Ресторан а ла карт
 • Хотелски паркинг
 • Надворешен базен
 • Чадори и лежалки на базен
 • Чадори и лежалки на плажа
 • Рент-а-кар
 • Детско катче
 • Игротека за деца
 • Лоби бар
 • Сервис за пеглање
 • Рецепција 24/7
 • Игралиште за деца
 • Градина

Активности во близина на хотелот

 • Пинг-Понг
 • Билијард
 • Игралишта за деца
 • Соба за игри
 • Спортови на вода

Сите соби се опремени со

 • ТВ
 • Телефон
 • Сателитска ТВ
 • Мини Бар
 • Греење
 • Бања/Тоалет
 • Клима Уред
 • Балкон или Тераса
 • Када/Туш Кабина

Локација: X Координати: 40.3474; Y координати: 23.9633

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди