Хотел Chaika Beach Resort 3* – Сончев Брег

Хотел Chaika Beach Resort 3* – Сончев Брег

Chaika Beach Resort 3* – All Inclusive се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, на плажа. Хотелот е поделен во три згради, од кои некои нудат прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа, 2 отворени базени, неколку ресторани и барови и Спа центар. Сите соби и студија имаат клима уред, ТВ и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, базен бар и Mistique клуб бар. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базенот.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

 -20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.03.2024

 

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE light

ТЕРМИНИ 05.06.2024 – 20.06.2024 11.09.2024 – 20.09.2024

ALL INCLUSIVE

22.06.2024 – 04.07.2024 26.08.2024 – 10.09.2024

ALL INCLUSIVE

05.07.2024 -25.08.2024

ALL INCLUSIVE

DLB ARKADIA park view 2+2 50 € 63 € 70 €
APARTMAN ARKADIA park view 2+2/

/3+1

76 € 91 € 99 €
DBL CHAIKA sea view 2+2  55 € 67 €  75 €
STUDIO ARKADIA park view 2+2/2+3,3+1 68 € 86 € 92 €
STUDIO CHAIKA sea view 2+2, 3+0 59 € 72 € 79 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE light и вклучуваат:

 • Користење на базен
 • Лежалки и чадори покрај базенот
 • Детско катче
 • Интернет во лоби барот и на рецепција

Попусти:

 • Дете до 2.99 години – бесплатно
 • Прво дете 3-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во двокрветна соба или студио sea view – бесплатно
 • Второ дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во двокреветна соба – 50% од цената за возрасен
 • Две деца до 11.99 год во студио или апартман – БЕСПЛАТНО
 • Трето дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во апартман или студио park view – 40% од цената за возрасен
 • Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба – 20% попуст на регуларната цена
 • Возрасен на дополнителен кревет во студио/апартман – 25евра на ден

 

Плаќање 30% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди