Хотел Imperial Palace 5* – Сончев Брег

Хотел Imperial Palace 5* – Сончев Брег

Хотелот Imperial Palace 5* (ex. Victoria Palace 5*) е комбиниција на гостопримство и луксуз. Хотелот се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, веднаш на прва линија на плажа и нуди највисоки стандарди за удобност во комбинација со голем број на услуги и занимливости. Неговата единствена позиција во срцето на ноќниот живот на бугарското крајбрежје на Црното Море го прави совршено место за оние кои бараат забава во комбинација со луксуз и стил.

 

 ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.03.2024

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04.2024

 

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ  06.06.2024 – 17.06.2024
10.09.2024 – 15.09.2024ALL INCLUSIVE
18.06.2024 – 06.07.2024
25.08.2024 – 09.09.2024ALL INCLUSIVE
07.07.2024 – 24.08.2024
ALL INCLUSIVE
Лице во двокреветна соба  – без балкон 67 € 76 €  88 €
Лице во двокреветна соба – поглед парк 69 €  81 € 93 €
Лице во студио -поглед море 76 € 89 € 102 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

  • Користење на базен
  • Лежалки и чадори покрај базенот
  • Фитнес сала
  • Интернет
  • Анимација

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба (без балкон) – 2 возрасни + 1 дете до 4,99 години
Двокреветна соба (поглед парк или поглед море) –  2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 4,99 години
Студио (поглед море)- 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 11,99 години

 

Попусти:

Дете до 4.99 години – бесплатно
Прво дете 5-11.99 години на дополнителен кревет со двајца  возрасни во двокреветна соба – БЕСПЛАТНО

Второ дете 5-11,99 години на дополнителен кревет до двајца возрасни во двокреветна соба – плаќа 50 % од цената за возрасен
Трет возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио – 20% попуст на регуларната цена

Доплата за поглед море во двокреветна соба – 4е по лице на ден

Плаќање 50% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1еврo

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди