Хотел Маринер 4* – Лорет де Мар

Хотел Маринер 4* – Лорет де Мар

Хотел Маринер 4* е  место кое нуди модерни, климатизирани соби со приватни балкони. Сместен во Лорет де Мар, хотелот е на само 50 метри од плажата и располага со свој сопствен отворен приватен базен. Собите кои нудат пријатна и топла атмосфера се декоративно уредени и имаат сатетелитски приклучок и можност за гледање на некоја од вашите омилени Тв серии. Балконите нудат поглед кон мореето. Секоја од бањите се опремени со крпи за редовно користење и менување на истите и фен. WiFi услугата е достапна но, со одредена доплата за истата. Ресторанот Маринер е ресторан со богат избор на шведска маса со голем број на континентална и интернационална храна. Навечер има музика во живо, а еднаш неделно имаат и  тематска вечер со регионална храна и музика. Центарот на Лорет де Мар е на помалку од 5 минути пешачење од хотелот.

 

Датум: 20.06.-20.09.2024
Времетраење: минимум 7 – 9 ноќи
Дестинација: Лорет де Мар, Шпанија
Транспорт: Авион

 

Датум Возрасни Трет возрасен Деца Еднокреветна соба
20.06 – 28.06 1095 € 1035 € 795 € 235 € +
28.06 – 05.07 985 € 925 € 745 € 235 € +
05.07 – 12.07 1045 € 985 € 775 € 235 € +
12.07 – 20.07 1115 € 1090 € 809 € 235 € +
20.07 – 29.07 1195 € 1120 € 819 € 235 € +
26.07 – 04.08 1195 € 1120 € 819 € 235 € +
29.07 – 05.08 1095 € 1035 € 795 € 235 € +
03.08 – 11.08 1145 € 1115 € 809 € 235 € +
05.08 – 12.08 1095 € 1035 € 795 € 235 € +
10.08 – 18.08 1145 € 1115 € 809 € 235 € +
12.08 – 21.08 1195 € 1120 € 819 € 235 € +
22.08 – 30.08 1155 € 1085 € 809 € 235 € +
30.08 – 06.09 1020 € 960 € 745 € 235 € +
06.09 – 13.09 985 € 925 € 745 € 235 € +
13.09 – 20.09 945 € 885 € 745 € 235 € +

*ЦЕНИТЕ СЕ МОМЕНТАЛНИ И ПРОМЕНЛИВИ

*Политика за деца – попустот за деца може да варира според бројот на денови и избраниот период.

*Побарајте понуда за избор на различни термини, тип на соби и пансионски услуги како и за информации и резервации испратете барање на следната меил адреса [email protected] или на телефон +38978394021.

Во цената е вклучено:
 • 7 ноќевања  во Хотел Маринер 4**** со услуга на база полупансион HB
 • Аеродромски такси
 • Повратен авионски билет
 • Трансфер од аеродром до хотел и од хотел до аеродром
 • Политика за деца
Во цената не е вклучено: 
 • Туристичка такса 2 евра од ден по лице
 • Патничко осигурување
Забелешки:  
 • Пасошот треба да е со важност од минимум 90 дена од моментот на влез во земја од Шенген зоната
 • Пожелно е секој патник да има валидно патничко осигурување
 • При резервацијата треба да се плати 30% од вкупниот износ на аранжманот
 • Плаќањата извршени во денарска противвредност ќе се пресметуваат по курс 1 EUR = 62 МКД

Факултативи

1. Барселона Панорамика

Целодневен разглед на Барселона и посета на споменикот Коломбо, ридот Монтјуик – панорамски поглед, Олимписки стадион, Магични Фонтани, Плоштад Еспања, Гран Виа, Пасео де Грација, Каса Батло – Гауди, Каса Педрера – Гауди, Саграда Фамилија – Гауди и слободно времена Плоштад Каталуња.
Времетраење: 4 часа

2. Аквариум Барселона

Најголемиот аквариум со медитеранска тематика во светот. Започнете со водено патување низ тропските океани, коралните гребени и морските заедници на Медитеранот. Со 35 аквариуми и 11.000 животни од 450 видови, овој акавриум е еден од најголемите во Европа и ви нуди незаборавно запознавање со морскиот свет.
Времетраење: 1,5 часа

3. Камп Ноу

Камп Ноу е најголемиот стадион во Европа и неговите димензиите се импресивни. Овде можете да го видите зад сцената еден од најпознатите клубови во светот. Како изгледа во прес-кабина или во кабината на екипажот? Какво е чувството кога играч оди низ тунелот кон тревата?

 • Уникатен поглед зад сцената на ФК Барселона
 • Кабина за гости, области за печат, тунел за играчи, капела, тревник и трибина
 • Музејот ја раскажува возбудливата приказна за ФК Барселона
  Времетраење: 1,5 часа

4. Музеј Дали + Георна

Откријте го музејот Салвадор Дали во Фигерес и магичниот средновековен град Жирона, двете од најпознатите атракции во северна Каталонија.
Музеј на Дали – е музеј на уметникот Салвадор Дали во неговиот роден град Фигереш, во Каталонија, Шпанија. Срцето на музејот е градскиот театар што Дали го знаел како дете. Музејот ја прикажува единствената најголема и најразновидна колекција на дела на Салвадор Дали.
Херона – позната по својата средновековна архитектура, заграден со ѕидови Стариот кварт (Бари Вел) и римските остатоци од тврдината Форца Вела. Украсените градини се наредени низ Passeig Arqueològic, патека по средновековните ѕидини на Стариот кварт, кои вклучуваат караули со огромен поглед.
Времетраење: 7 часа

5. Монсерат

Место каде што се спојуваат духовноста, природата и историјата. Планината и бенедиктинскиот манастир Монсерат, основан во 11 век, се наоѓаат во природен парк на 60 километри западно од Барселона.
Добро е познато како место на Бенедиктинската опатија, Санта Марија де Монсерат, која е домаќин на светилиштето Богородица од Монсерат. Планината е составена од впечатливо розев конгломерат, форма на седиментна карпа. Монсерат е првиот национален парк во Шпанија.

6. Порт Авентура

Истражете цел свет на забава, најдобра забава, релаксација, кујна и шопинг што можете да ги замислите. Посетете ги различните тематски области на паркот Порт Авентура и бидете воодушевени од неговите атракции и претстави.
Времетраење: 8 часа

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди