Хотел Милениум Палас 3*

Хотел Милениум Палас

 

Милениум Палас е хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во југозападниот дел од Македонија, на брегот на Охридско Езеро, на  само  500м  од центарот на Охрид. Со самото тоа што е сместен во Охрид, европскиот Ерусалим, ги комбинира предностите на еден модерен град и на место со богато историско минато и културни вредности. Нуди незаборавен поглед на езерото, стариот град и древната Самоилова тврдина. Од стариот дел на градот Ве дели само кратка, пријатна прошетка покрај езерото.

 

ИНДИВИДУАЛНИ ГОСТИ

(по соба, на ден)

Ноќевање со појадок (ВВ)
Еднокреветна соба 2730 МКД (44ЕУР)
Двокреветна соба 4090 МКД (66 ЕУР)
Дуплекс соба / Делукс соба 4770 МКД (77 ЕУР)
Јуниор апартман 5450 МКД (88 ЕУР)

 

 

Политика за деца и доплати :

  • за 0–6 години е без доплата;
  • за 7–12 години следува 50% попуст,
  • над 12 година се пресметува цена како за возрасно лице.
  • Доплата за трето возрасно лице во двокреветн стандардна а соба на помошен кревет: 1220 МКД (20 ЕУР)
  • Дополнителен оброк (ручек или вечера): 490 МКД (8 ЕУР) по лице (без вклучен пијалок).

 

Пријавување – после 14 часот, а одјавување до 10 часот.

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди