Хотел Пела 3*

 

Хотел ПЕЛА

 

Хотелот Пела сместен на брегот на Охридското Езеро, во тивка, борова шума со своите модерни хотелски содржини ви овозможува извонредни услови како за одмор и рекреација така и за организирање на разни работилници, презентации, семинари, симпозиуми, конгреси и други настани. Хотел Пела е лоциран во близина на градот Охрид (4 км), во туристичката населба Свети Стефан. Најблиската плажа е одалечена 100 метри. Капацитет: 45 соби (27 трокреветни и 18 двокреветни соби) како и 1 апартман, вкупно хотелот Пела располага со 124 легла. Сите сместувачки капацитети се опремени со кабелска телевизија, интернет, директна телефонска линија, мини бар, клима уреди, безбедносни камери, тераса. Хотелот нуди и две конференциски сали, паркинг, фудбалско/кошаркарско игралиште, ресторан, детско игралиште. Хотелот е реновиран во 2019 година..

 

 

Тип на соба: ВВ
Еднокреветна соба 2260 МКД (37ЕУР) 2690 МКД (44 ЕУР)
Двокреветна соба 1650 МКД (27 ЕУР) 2080 МКД (34 ЕУР)
Јуниор апартман 6590 МКД (108 ЕУР)

Цените се по лице, освен во апартманот цената е по апартман за мин. 5 ноќи

 

  • Туристичката такса и ДДВ се вклучени во цената.
  • Појадокот е на база шведска маса додека вечерата е според мени.
  • Деца од 6-12 год имаат 50% попуст на сопствено легло.

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди