Хотел REGNUM and Spa*****   Банско Планински Релакс

REGNUM  Bansko Аparthotel and Spa*****   

Регнум Хотел & СПА е лоциран во непосредна близина на зоната за скијање, на 400 метри од жичарницата  и на 900 метри од центарот на градот, во самото подножје на планината Пирин  и до реката Глазне.
Опкружен е со прекрасна природа и со свој стил, кој го разликува од типичниот  традиционализам во одморалиштето. Хотелот нуди сместување во луксузни еднокреветни студиа и апартмани целосно опремени  и мебелирани  да ја задоволат секоја потреба и желба на гостите.

 

 

 

REGNUM  Bansko Аparthotel and Spa 5*   

ПЛАТИ 3 НОЌИ + 1 ГРАТИС
07.05.- 14.07.2024
01.09 – 30.11.2024
BB HB
Junior Suite 2 91 129
Executive Suite 2 + 1 101 139
Executive De Luxe Suite 2 + 2 118 156
Grand  Suite 4 + 2 166 242
Деца до 6.99 г. на дополнително легло бесплатно
Деца од 7- 12.99 год на допол. легло 25 36
Трет возрасен  на дополнително легло 30 50
Во цената е вклучено:

·         ноќевања на база на одбраната услуга

·         користење на Спа центарот : внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, тропски туш, зона за релаксација, фитнес  центар

·         користење на аква аркот (од 16 јуни до 31 август) базен за возрасни, детски базен, фудбалско и кошаркарско игралиште

·         Регнум бања термал со вклучен превоз ( 2 надворешни базени со минерална вода, џакузи со минерална вода, сауна, парна бања)

·         Детско катче и детска анимација

·         интернет

·         паркинг

·         туристичка такса

Доплата за поглед на планина- 8€ на ден

Доплата за Single room 85% од цената

Цените се изразени во евра по соба по ноќ

 

 

Цените се дадени во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 евро = 62,00 ден.

Важат општите услови на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди