Куќа „ИГУАНА“ – Неа Плагија

Куќа „Игуана“ – Неа Плагија

 

Куќа „Игуана“ е лоцирана во најубавиот дел, централно во Неа Плагија, прва линија на море, на 30-40 од плажа од која ја дели прекрасен мал парк со зеленило. Има слободно место за паркинг околу неа. Располагаме со трикреветни и четирикреветни студија/ апартмани, со поглед кон улицата или со директен, отворен поглед на море. Собите се целосно реновирарни пред летото 2019 година, модерно и квалитетно уредени. Со комплетно опремени кујни, ЛЦД ТВ, сопствен тоалет. Интернетот и климата се вклучени во цената. Во собите нема пешкири.

 

Вонсезоски цени (објаени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз)

Термин Ноќевања 1 и 2 лице 3 и 4 лице
19.5 – 26.5 7 109 55
26.5 – 2.6 7 139 55
2.6 – 9.6 7 169 55
9.6 – 16.6 7 199 55
16.6 – 23.6 7 219 55
23.6 – 30.6 7 249 55

– Задолжитено плаќаат најмалку 3 лица во апартманите –

 

Сезонски цена (објавени за наем на апартман за 7 ноќевања)

Термин Ноќевања Трикреветно студио Трикреветен апартман Четирикреветен апартман
30.6–7.7 7 420 525 595
7.7–14.7 7 455 560 630
14.7 – 21.7 7 490 595 665
21.7–28.7 7 525 630 700
28.7 – 4.8 7 525 630 700
4.8 – 11.8 7 525 630 700
11.8 – 18.8 7 525 630 700
18.8 – 25.8 7 525 630 700
25.8 – 1.9 7 490 595 665

 

 

Термин Ноќевања 1 и 2 лице 3 и 4 лице
1.9– 8.9 7 249 55
8.9–15.9 7 219 55
15.9–22.9 7 169 55
22.9 – 29.9 7 109 55

Вонсезоски цени (објаени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз)

– Задолжитено плаќаат најмалку 3 лица во апартманите –

 

Координати: 40.25842, 23.20174

Напомени и услови:

 • Цените во табелите 1 и 3 или вонсезонски се објавени по лице за пакет аранжман од 7 ноќевања со вклучен превоз. Доколку се патува со сопствен превоз се одбиваат по 10 евра од првите 2 лица или 20 евра од вкупната – финална цена на аранжманот
 • Цените во табелата 2 или сезонски се објавени за наем на апартман за 2,3 или 4 лица, во истите може да престојуваат помалку лица но не повеќе од 2, 3 или 4 возрасни и 1 дете до 2,99 години, при тоа цената останува непроменета – иста
 • Термините во табелата се денови на започнување и на завршување на аранжманот
 • Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот
 • Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена
 • Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/ апартман
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди