ПАЛМИЈЕ ХОТЕЛ АВША

ПАЛМИЈЕ ХОТЕЛ АВША

                Хотелот PALMIYE, се наоѓа во центарот на островот Авша покрај самото шеталиште и на 15m.оддалеченост од  плажа. Располага со 1/2 и 1/3 соби комплетно опремени со: ТВ, мини-фрижидер, тоалет, 24 часа топла вода, клима, балкон и WI- FI.

ТЕРМИН

 

УСЛУГА

Цена по лице

со превоз

21.06 – 30.06.2024 ПП 479€
30.06 – 09.07.2024 ПП 489€
09.07 – 18.07.2024 ПП 499€
18.07 – 27.07.2024 ПП 499€
27.07 – 05.08.2024 ПП 499€
05.08 – 14.08.2024 ПП 499€
14.08 – 23.08.2024 ПП 499€
23.08 – 01.09.2024 ПП 499€
01.09 – 10.09.2024 ПП 489€
10.09 – 19.09.2024 ПП 479€
19.09 – 18.09.2024 ПП 469€

 

НАПОМЕНА:

 • Цените се дадени по лице за 9 ноќи со вклучен превоз
 • Користење на климата е вклучено во цената
 • Check In – 14.00h, Check Out – 10.00h ( по локално време )
 • Деца до 2 год. БЕСПЛАТНО – не користат седиште
 • Деца од 2 – 6 год. – плаќаат само седиште во автобус – 45€
 • Деца од 6 – 12 год. – 20% – ПОПУСТ
 • Цена за траект Текирдаг – Авша – Текирдаг – 18€ ( повратна карта )- се плаќа на лице место.

ВАЖНО:

 • Поаѓањето е ден предходно од дадените термини во табелата.
 • За сопствен превоз се намалува 35 € од дадените цени во табелата
 • За влез во Р.Турција потребно е патните исправи да се со важност минимум 6 месеци пред истекување.
 • Седиштата во автобус ги одредува агенцијата, доколку имате барање за одредено седиште истото се доплаќа 15€ за два правци.
 • Сместувањето во хотелот го одредува самиот менаџмент, Феријал Кашиков не гарантира за соба со поглед на море, соба на кат или приземје.
 • Доколку направите резервација телефонски истата ќе ви важи 4 часа, доколку поминат 4 часа , а за истата нема потврда за уплата – ќе се смета за откажана.
 • За резервација потребна е аконтација од 30% од сумата, целосна доплата 10 дена пред поаѓање.
 • Цените се изразени во евра, а уплатата се врши во денарска прoтиввредност 1€ = 62 мкд.

ИНФОРМАЦИИ ЗА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ (ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ):

Место и време на поаѓање:

Скопје                    19:00 h  (паркинг спроти хотелот “Holiday Inn”)

Велес                     19:30 h  (бензиска пумпа, мотел Македонија)

Неготино              20:00 h  (бензиска пумпа, Макпетрол)

Смоквица              20:30 h  (бензиска пумпа, РТ петрол)

Гевгелија              21:00 h  (бензиска пумпа, граничен премин Богородица

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди