Вила “Alexandra” – Скала Потамиа (Golden Beach)

Вила “Alexandra” – Скала Потамиа (Golden Beach)
Категорија: Апартманско сместување
Област: Остров Тасос, Грција
Град: Скала Потамиа
Тип: Фамилијарен одмор, Економичен одмор, Одмор за млади.
Од море: на 50 – 80m од плажа
Вила “” се наоѓа во близина на маркет, ресторани, таверни, компании за изнајмување на автомобили и мотори.

Тип на студиа: Двокреветни и трокреветни студиа (на спрат и на приземје)

Во собите: соодветен број кревети, опремена мини кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата),
Услуга: Наем на соба (Room Only)
Влегување во собите: 14 часот по локално време;
Напуштање на собите: 10 часот по локално време;

Забелешка: Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител.
Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

Опис на објектот

Далечина од плажа: 50 – 80m

Хотелски содржини и услуги Wi-Fi бесплатно

Сите соби се опремени со: кујна, клима уред, ТВ

НАПОМЕНА

 • – 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба);
 • – При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • – Цените се изразени во еур за уплата во денарска противвредност 1€ = 62 мкд;
 • –  Во студиата дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
 • –  Wifi – БЕСПЛАТНО;
 • – Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на – легла во Studioto);
 • – Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина, а за хигиенaта на – собата во текот на престојот се грижат самите гости;
 • – Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро по локално време;

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • – Клима – доплата 5€ на ден;
 • – Доплата за патничко осигурување.
 • – Превоз
 • – За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

Следете не за актуелните патувања

Феријал Кашиков Штип

Феријал Кашиков Скопје