Вила “Alexandra” – Скала Потамиа (Golden Beach)

ВИЛА АЛЕКСАНДРА – СКАЛА ПОТАМИА ТАСОС

 

Вила Александра се наоѓа во близина на маркет, ресторани, таверни, компании за изнајмување на автомобили, мотори на 50 метра од плажа. Во објектот има двокреветни и трокреветни студиа на приземје и спрат. Во сите соби има: мини кујна, фрижидер, балкон и клима уред.

 

Alexandra Studios & apartments – Skala Potamia (Golden Beach)  

Цена по соба

http://www.alexandra-rooms-potamia.gr/rooms.html
на 50-80m од плажа
Термин Услуга Клима уред Wi-Fi Интернет Studio 1/ 2 Studio 1/ 3
31.05 – 07.06.24 7 ноќевања доплата 7 еур на ден БЕСПЛАТНО 169 € 179 €
07.06 – 14.06.24 7 ноќевања 219 € 229 €
14.06 – 21.06.24 7 ноќевања 289 € 299 €
21.06 – 28.06.24 7 ноќевања 329 € 349 €
28.06 – 05.07.24 7 ноќевања 399 € 419 €
05.07 – 12.07.24 7 ноќевања 429 € 449 €
12.07 – 19.07.24 7 ноќевања 509 € 529 €
19.07 – 26.07.24 7 ноќевања 529 € 549 €
26.07 – 02.08.24 7 ноќевања 529 € 549 €
02.08 – 09.08.24 7 ноќевања 529 € 549 €
09.08 – 16.08.24 7 ноќевања 529 € 549 €
16.08 – 23.08.24 7 ноќевања 529 € 549 €
23.08 – 30.08.24 7 ноќевања 529 € 539 €
30.08 – 06.09.24 7 ноќевања 369 € 379 €
06.09 – 13.09.24 7 ноќевања 309 € 319 €
13.09 – 20.09.24 7 ноќевања 219 € 229 €
20.09 – 27.09.24 7 ноќевања 189 € 199 €

 

Цената вклучува:                        

 • 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
 • Користење на Wi-Fi
 • Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
 • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
 • Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро
 • Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.
 • Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

 

Цената не вклучува:

 • Tуристичка такса од 1,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот
 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место

 

Напомена:    

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.

*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!

*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.

*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

 

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :

 • Скопје 60€
 • Штип 70€
 • Велес 60 €
 • Радовиш 70€
 • Неготино 60€
 • Струмица 70€
 • Граничен премин 60€

 

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)

* Задолжителна доплата за траект 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-11,99 години

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди