Вила “CHRISTOS” Неи Пори

ВИЛА ХРИСТОС Неи Пори 

ВИЛА ХРИСТОС се наоѓа на 50 метри од плажа. Распoлага со двокреветни / трокреветни студија и петокреветни / шестокреветни апартмани и дуплекс апартмани сите лоцирани на први кат. Секое студио/апартман има балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

1/6 дуплекс- број 1.-Две посебни спални соби со еден дупли и еден единечен кревет. Одвоена кујна.
1/5 апп- број 2- Една спална соба со брачен и единечен кревет и во кујната уште еден брачен кревет.
1/5 апп-број 3- Една спална со два единечни кревета и друга соба со една спална и кујна во истата просторија.
1/5 апп- број 4-5- Една спална со два единечни кревета и друга соба со една спална и еден единечен кревет и кујна во истата просторија. Две купатила.
1/3 студио- број 6- Студио со еден француска кревет и еден единечен + кујна во истата просторија.
1/2 студио- број 7- Студио со два единечни кревета + кујна во истата просторија.

 

ЦЕНИТЕ во табелата се за наем на апартман / 7 ноќевања

Термин Ноќевања 1/2 СТД 1/3 СТД 1/5 АПП 1/5 ДУПЛЕКС
19.05 7 ноќи 180 200 240 250
26.05 7 ноќи 210 240 290 310
02.06 7 ноќи 250 270 350 370
09.06 7 ноќи 330 350 430 460
16.06 7 ноќи 350 370 470 490
23.06 7 ноќи 380 390 € 510 € 530 €
30.06 7 ноќи 400 420 € 530 € 550 €
07.07 7 ноќи 420 460 580 590
14.07 7 ноќи 450 490 650 € 690 €
21.07 7 ноќи 450 490 650 € 690 €
28.07 7 ноќи 450 490 650 € 690 €
04.08 7 ноќи 450 490 650 € 690 €
11.08 7 ноќи 450 490 € 650 690
18.08 7 ноќи 420 470 600 € 630 €
25.08 7 ноќи 390 420 € 550 580
01.09 7 ноќи 350 370 430 450
08.09 7 ноќи 260 290 € 350 370
15.09 7 ноќи 210 240 € 300 320
22.09 7 ноќи 180 200 240 250

 НАПОМЕНИ:

 • ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.
 • Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.
 • Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.
 • По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
 • Секој патник има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

 

Цена за превоз:

 • Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€
 • деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €
 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
 • Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

 

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди