Вила ,, ELEFTERIA” – Олимпик Бич

VILLA ELEFTERIA – ОЛИМПИК БИЧ

Villa Elefteria се наоѓа во тивка улица и убаво уреден двор, на околу 150 мери оддалеченост од градската плажа и центарот на местото Олимпик бич. Од нејзините основни карактеристики, секако се издвојува местото за дружење или пречек на гостите при доаѓање и заминување, каде во нивна потреба се големата тераса и потребните содржини (тоалет, ладилник, решо…). Во својот состав вбројува и 16 убаво уредени (1/2, 1/3 и 1/4) студија, распоредени на приземје и трите ката од вилата. Сите студија се опремени со тоалет и мини кујна, клима и ТВ уред, како и сопствен балкон со тенда. Вилата има Wi-FI интернет согласно основните потреби за комуникација. Паркингот за сопствните возила е можен во непосредна близина на објектот.

ЦЕНОВНИК ПО ЛИЦЕ – 7 НОЌЕВАЊА СО ПРЕВОЗ

 
  • Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.
  • Цените се дадени по лице за наем на студио за 7 ноќевања со вклучен превоз, за минимум 2 лица во студио/апартман.
  • За 3, 4 и 5 лице во студио/апартман се доплатува само превоз (за возрасен или дете).
  • Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

ЦЕНОВНИК ПО СОБА – НАЕМ ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

  • Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.
  • Цените се однесуваат по соба на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
  • Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

 ИНФОРМАЦИИ, ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
За употребата на клима уред (ac+) се доплатува во објектот (5€/на ден, каде што е достапен)
Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Доплата за полупансион (појадок и вечера) во ресторан (информации во агенцијата)
** Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
Задолжително е патничко осигурување (можност за уплата во агенцијата, осигурување за 8 дена од 250 ден по лице)АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ
Цена на повратен автобуски превоз:  45 EUR (35 EUR за дете 02 до 12 год.) 

ВАЖНИ НАПОМЕНИ
* Собите се доделуваат на рецепција (во објектот) доколку не е поинаку наведено во потврдата на резервацијата или ваучерот, а сместувањето на првиот ден и
одјавувањето на последниот ден ќе се вршат според куќниот ред на секој хотел/објект и според тековните расположиви средства (генерално сместувањето се врши
по 14:00 часот, а одјавувањето на просторијата до 09:00 часот);
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој. Препорачуваме користење на интернет пакет во роаминг од
вашиот оператор
* Типот на соба се одредува при резарвација. Внимание! Двокреветниот кревет (брачен) во некои хотели/објекти се состои од споени два единечни кревети.
Третиот кревет се разликува во зависност од опремата на секој хотел/објект, и може да биде: единечен кревет, кревет на преклопување или софа.
* Сите сместувачки единици, како и превозните средства се категоризирани од надлежните институции во земјата на дестинацијата, според интерните процедури и
локалните регулативи, кои се разликуваат од една до друга земја, и не се споредуваат;
* Собите се чистат првиот ден при влез во објектот, гостите самостојно одржуваат хигиена за време на престојот. Последниот ден, гостите ги оставаат чисти садовите
и го изнесуваат сметот од собите
* Промена на чаршафи се врши првиот ден при влез во објектот, и евентуално по барање од гостинот доколку има потреба. Крпи или пешкири не се вклучени во услугата.
* Изборот на ТВ канали, опременоста на собите, кујните и тоалетите се разликува од објект до објект, при тоа се применуваат локалните стандарди за оптимална
опременост на објекти за сместување.
* Точноста на имињата и личните податоци на патниците се одговорност на патникот кој треба да ги провери во моментот на резервација и по потврдата на услугите.
Секоја промена на резервација се наплатува 10 € .
ВНИМАНИЕ! Лицата со попреченост мора да го најават степенот на попреченост, со сите потребни детали, од моментот на регистрација и потврда на резервацијата.
Оранизаторот не претпоставува и не може да гарантира никакви специјални услуги што не можат да бидат понудени од трети лица, доколку тие не биле наведени
во резервациите и во договорот за услуги.

 


ОПИС НА СМЕСТУВАЧКИ КАПАЦИТЕТИ

• Приземје:
– Студио бр.1, тип 1/2+1 (еден брачен кревет 130 cm и еден единечен кревет 80 cm) гледа кон задната страна на куќата и дворот, тоалетот е со низок таван.
– Студио бр.2, тип 1/2+1 (еден брачен кревет 140 cm и еден единечен кревет 90 cm) гледа кон задната страна на куќата и дворот.
– Студио бр.16, тип 1/2+1 (еден брачен 140 cm и еден единечен кревет 90 cm) балконот е пред влезна врата, нема клима уред, одвоен од дворот на куќата кој е со плчки и гледа кон улица.
Студиата се опремени со кујна мини фрижидер со комора за замрзнување, решо со 2 рингли и елемент под лавабо ,маса, клима, ТВ, плакар. огледало фиокар ролетни тенда завеси балкон со маса и 4 столици во стд 1 тоалет со туш на плочки, додека во стд 2 и 16 е со туш со кадичка за стоење. Балконите се одделени, погледот е во дворот (мал двор со плочник и цвечиња) од задниот дел на куќата.
•  Прв кат
– Студио бр.3, тип 1/2 (еден брачен кревет 140 cm) кон улица, западна страна (нова кујна)
– Аапартман со една спална бр. 4, тип 1/2+1+exb (еден брачен 140 cm, единечен 90 cm и ранџо (полско креветче) кон улица. Северо-западна страна. (кујна одвоена од соба)
– Апартман со една спална бр. 5, тип 1/2+1+exb (еден брачен 140 cm, единечен 90 cm и ранџо (полско креветче) кон објект Северо-западна страна. (кујна одвоена од соба)
– Студио бр.6, тип 1/2 (еден брачен кревет 140 cm) кон објект (нова кујна)
Студиата се опремени со кујна (мини фрижидер со мала комора за замрзнување, решо со 2 рингли и елемент под лавабо), маса, клима, ТВ, плакар, огледало, фиокар, ролетни, завеси, балкон со маса и столици, тоалетите се сите со туш кадичка за стоење.
• Втор кат 
– Студио бр. 7, тип 1/2 (еден брачен кревет 140 cm). Поглед кон објект, западна страна
– Апартман со една спална бр. 8, тип 1/2+1  (еден брачен кревет 140 cm, единечен 90 cm) и одвоена кујна.
– Апартман со една спална бр. 9, тип 1/2+1 (еден брачен кревет 140 cm, единечен 90 cm) и одвоена кујна.
– Студио бр.10, тип 1/2 (еден брачен кревет 140 cm).
Студиата се опремени со кујна (мини фрижидер со мала комора за замрзнување, решо со 2 рингли и елемент под лавабо), маса, клима, ТВ, плакар, огледало, фиокар, ролетни, завеси, тоалетите се сите со туш кадичка за стоење. Балкон со маса и столици.
• Трет кат
– Студио.бр.11, тип 1/2 twin (два единечни кревети со широчина 90 cm)
– Студио.бр.12, тип 1/2 twin (два единечни кревети со широчина 90 cm)
– Студио.бр.13, тип 1/2 twin (два единечни кревети со широчина 90 cm)
– Студио.бр.14, тип 1/2 twin (два единечни кревети со широчина 90 cm)
– Студио бр.15, тип 1/2 twin (два единечни кревети со широчина 90 cm)
Студиата се опремени со кујна (мини фрижидер со мала комора за замрзнување, решо со 2 рингли и елемент под лавабо), маса, клима, ТВ, плакар, огледало, фиокар, ролетни, завеси, тоалетите се сите со туш кадичка за стоење. Балкон со маса и столици.

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди