Вила“HRISTOS” Полихроно

Вила ХРИСТОС ПОЛИХРОНО

Вила ХРИСТОС се наоѓа на 250 метри од плажа во мирно опкружување. Вилата располага со трикреветни апартмани и четирикреветни дуплекс апартмани, сите со балкон, опремена кујна, бања, ТВ, Wi-Fi, климата(се доплаќа)

Опис на апартманите:
Апартман бр.1 и бр.4 –  дуплекс апартман со 3 соби, две спални соби со брачени кревети и дневен престој со единечен кревет, кујна, трпезарија и 2 балкони, бр.1 на 1кат и бр.4 на 2 кат.
Апартман бр.2, бр.5 – апартман со две соби, кујна и спална со брачен и единечен креве на 1кат.
Апартман бр.3 и бр.6 – апартман со две соби, кујна и спална со 3 единечни кревети на 1 кат.
Апартман бр.7 и бр.9 – апартман со две соби, кујна и спална со брачен и единечен кревет на 2кат.
Апартман бр.8  – апартман со две соби, кујна и спална со 3 единечни кревети на 2кат.

 

ЦЕНИТЕ во табелата се однесуваат за наем на студио / апартман за 7 ноќевања

ТЕРМИН НАЕМ 1/3 апп 1/4 дуплекс
19.05 7 ноќи 180 220
26.05 7 ноќи 220 260
02.06 7 ноќи 250 320
09.06 7 ноќи 330 410
16.06 7 ноќи 360 470
23.06 7 ноќи 380 € 490 €
30.06 7 ноќи 400 € 510 €
07.07 7 ноќи 440 560
14.07 7 ноќи 470 630 €
21.07 7 ноќи 470 630 €
28.07 7 ноќи 470 630 €
04.08 7 ноќи 470 630 €
11.08 7 ноќи 470 € 630
18.08 7 ноќи 470 630 €
25.08 7 ноќи 400 € 580
01.09 7 ноќи 380 490
08.09 7 ноќи 350 € 470
15.09 7 ноќи 330 € 380
22.09 7 ноќи 200 260

 

НАПОМЕНИ:

 • ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.
 • Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.
 • Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.
 • По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
 • Секој патник има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

 

Цена за превоз:

 • Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€
 • деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €
 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

 

Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди