Вила ,,ИОНИO” – Амудиа

АМУДИА  – ВИЛА ИОНИO

 

АМУДИА – Преубаво место помеѓу Парга и Превеза на брегот на Јонско море со тиркизно плаво море, песочна плажа, бујна вегетација, кафе – барови, ресторани и таверни. Баш тука митската река Ахерон се влива во морето. Покрај реката има убаво шеталиште со рибни таверни и многубројни рибарски и туристички бродчиња со кои може да се плови до изворот на реката Ахерон. Амудиа е право место за безгрижен фамилијарен одмор, пружа можност за активен одмор зашто во близина сенајдуваат Парга, Превеза, Лефкада…
Вила ИОНИО на околу 80 – 90 м. од плажа, со убав двор, располага со: 1/2, 1/2+1 (1 дупли и 1 поединечен кревет) и 1/2+2 (еден дупли и два кревети на спрат за 2 возрасни лица и 2 деца) студија, опремени со кујна, купатило, тв, тераси. Климата е вклучена во цената.     

          

ПЕРИОД Ноќ 1/2 1/2+1 1/2+2
02.06-09.06 7 100 110 120
09.06-16.06 7 150 160 170
16.06-23.06 7 190 210 230
23.06-30.06 7 250 270 290
30.06-07.07 7 280 300 320
07.07-14.07 7 300 320 340
14.07-21.07 7 320 340 360
21.07-28.07 7 340 360 380
28.07-04.08 7 340 360 380
04.08-11.08 7 340 360 380
11.08-18.08 7 340 360 380
18.08-25.08 7 340 360 380
25.08-01.09 7 320 340 360
01.09-08.09 7 260 280 290
08.09-15.09 7 200 220 240
15.09-22.09 7 160 170 180

 

Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (плаќање во агенција).

Цените се изразени во евра (1 евро=62 ден.) за наем на студио за 7 ноќевања.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. = 300 ден, над 65 год. = 500 ден.
Во собите можат да се сместат онолку лица колку што има кревети.
Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината, ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот како бесплатна услуга.
За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.
Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 14 ч по локално време.

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди