Вила Леми Полихроно

Vila Lemi, Polichrono

Локација: Грција / Халкидики / Полихроно

Плажа: 30м од песочна плажа со ситни каменчиња

Интернет: бесплатно во соби

Клима уред: со доплата

Сместување: четирикреветни и петокреветни соби во Вила Леми. Сите соби имаат комплетно опремена мини кујна и прибор во согласност од бројот на легла во собата.
Чистење на собите и промена на крпи и постелнина: : еднаш неделно;

Baby cot: на барање

Check in: после 14 часот локално време

Check out: последниот ден до 10 часот наутро

 

 

Villa Lemi, Polychrono
Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќи
Период Услуга Studio 1/4 Studio 1/5
21.05 – 28.05.23 7 RO 135 € 155 €
28.05 – 04.06.23 7 RO 185 € 205 €
04.06 – 11.06.23 7 RO 235 € 255 €
11.06 – 18.06.23 7 RO 305 € 325 €
18.06 – 25.06.23 7 RO 345 € 365 €
25.06 – 02.07.23 7 RO 365 € 385 €
02.07 – 09.07.23 7 RO 405 € 425 €
09.07 – 16.07.23 7 RO 459 € 479 €
16.07 – 23.07.23 7 RO 499 € 519 €
23.07 – 30.07.23 7 RO 499 € 519 €
30.07 – 06.08.23 7 RO 499 € 519 €
06.08 – 13.08.23 7 RO 499 € 519 €
13.08 – 20.08.23 7 RO 499 € 519 €
20.08 – 27.08.23 7 RO 449 € 469 €
27.08 – 03.09.23 7 RO 365 € 385 €
03.09 – 10.09.23 7 RO 315 € 335 €
10.09 – 17.09.23 7 RO 245 € 265 €
17.09 – 24.09.23 7 RO 195 € 215 €

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд

 

Цената вклучува:                                

  •     Наем на соба за 7 ноќевања
  •     Интернет во соби

 

 

Доплати:

  • Користење на клима уред – 6 еур на ден
  •     Туристичка такса од 0,5 еур по соба на ноќ која се плаќа на лице место;

 

 

Напомена за резервации со попусти:

  • бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!
  • агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.
  • резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!
  • доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација.
  • за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 10% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст неможе да се комбинира со други попусти
  • Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.

 

                                  Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
Скопје 45 € Битола 40 € Време на поаѓање  Скопје –  Халкидики Време на поаѓање Битола – Халкидики  Време на поаѓање од Грција за Македониа (локално време)
Велес 45 € Прилеп 40 € • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес • 04:00 h Битола ( Автобуска Станица Транскоп-на перон) Пефкохори – 14:15 (13:15 мк.време)
Штип 60 € Струга 50 € • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Смоквица • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола Ханиоти  – 14:30 (13:30 мк.време)
Радовиш 60 € Охрид 50 € • 04:00 h Скопје (Дрводекор) • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола Полихроно – 14:45 (13:45 мк. време)
Струмица 60 € Кичево 55 € • 04:30 h Велес (бензинска пумпа Макпетрол • 02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола Калитеа – 15:00 (14:00 мк. време)
Неготино 45 € Ресен 50 € • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
ГП Богородица 45 € • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) •03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
Превозот оди на релација Скопје – Неа Потидеа – Калитеа – Полихроно – Ханиоти – Пефкохори

 

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди