Вила “Olga ” – Тасос

Вила Олга Тасос 

Вила Олга се наоѓа на 900м од плажа, во околина на 500м е првата продавница и пекара, располага со простран двор, со играчки за деца. Идеална за оние кој сакаат одмор настрана од градската гужва.  Студиото Олга е сместување со добро уреден и ограден двор каде децата можат безбедно да си играат. Приватен паркинг е достапен пред имотот и има скара што можете да ја користите. Сместувачките единици имаат гардеробер, клима и ТВ, пристап до интернет и балкон. Кујната е комплетно опремена (електричен чајник, прибор за јадење и чинии, чаши), а гостите имаат на располагање фен и пегла, кои се достапни на барање. Исто така, сопствениците можат да обезбедат бебешко креветче, кое е достапно на барање. Дворот е делумно поплочен, а дел со трева, и играчки за деца. Има сопствен паркинг каде можете да го паркирате вашиот автомобил. Бидејќи сместувањето се наоѓа на автопат, понекогаш може да биде бучно.Чистење, крпи и постелнина се менуваат на секои 3-4 дена. Доколку сакате сместување со убаво уреден двор и добро одржување, веднаш надвор од центарот на градот, Студиото Олга може да биде одличен избор.

 

Studios Olga Цена по соба
https://thassosisland.gr/olga.html
околу 350m од плажа
Термин Услуга Клима уред Wi-Fi Интернет Studio 1/ 2 Studio 1/ 2 + 1 (кревет на извлекување) Studio 1/3 Studio 1/2+2 (кревети на спрат)
31.05 – 07.06.24 7 ноќевања доплата 7 еур на ден БЕСПЛАТНО 189 € 189 € 189 € 199 €
07.06 – 14.06.24 7 ноќевања 239 € 239 € 239 € 249 €
14.06 – 21.06.24 7 ноќевања 329 € 329 € 339 € 359 €
21.06 – 28.06.24 7 ноќевања 369 € 369 € 379 € 399 €
28.06 – 05.07.24 7 ноќевања 449 € 449 € 459 € 479 €
05.07 – 12.07.24 7 ноќевања 469 € 469 € 479 € 499 €
12.07 – 19.07.24 7 ноќевања 569 € 569 € 579 € 599 €
19.07 – 26.07.24 7 ноќевања 569 € 569 € 579 € 599 €
26.07 – 02.08.24 7 ноќевања 569 € 569 € 579 € 599 €
02.08 – 09.08.24 7 ноќевања 569 € 569 € 579 € 599 €
09.08 – 16.08.24 7 ноќевања 569 € 569 € 579 € 599 €
16.08 – 23.08.24 7 ноќевања 569 € 569 € 579 € 599 €
23.08 – 30.08.24 7 ноќевања 529 € 529 € 539 € 559 €
30.08 – 06.09.24 7 ноќевања 399 € 399 € 399 € 409 €
06.09 – 13.09.24 7 ноќевања 329 € 329 € 329 € 339 €
13.09 – 20.09.24 7 ноќевања 239 € 239 € 239 € 249 €
20.09 – 27.09.24 7 ноќевања 209 € 209 € 209 € 219 €

 

Цената вклучува:                           

 • 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
 • Користење на Wi-Fi
 • Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
 • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
 • Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро
 • Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.
 • Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

 

Цената не вклучува:     

 • Туристичка такса од 1,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот
 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место

 

Напомена:        

 • Бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
 • Агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
 • Резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
 • Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

 

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија – Тасос- Македонија :

 • Скопје 60€       • Штип 70€
 • Велес 60 €       • Радовиш 70€
 • Неготино 60€ • Струмица 70€
 • Граничен премин 60€

 

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)

* Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-11,99 години

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди