Вила “SAVVIDIS” Паралија

Вила “SAVVIDIS” Паралија

 

Вила SAVVIDIS” е една од ретките луксузни вили во Паралија , лоцирана на само 20m од прекрасната песочна плажа во центарот на Паралиа и на околу 100м од Црквата.  Располага со 1 / 2 (спална)  и 1 / 2+1 студија (спална и фотеља на спуштање) на I кат. Студиата се луксузно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор,  фрижидер…), тоалет (туш кабина, фен), балкон (масичка со столчиња), (климавклучена во цената), ТВ – LCD, гардеробер (закачалки и сушара). Вилата располага со ЛИФТ и  Wi-Fi интернет, кој Медитеран им го нуди бесплатно на своите гости.

 

Early Booking – Leto 2024

10% попуст за целосна уплата до 01.02.24  |  5% попуст за целосна уплата до 01.03.24

 


НАПОМЕНА
–  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице – БЕСПЛАТНО сместување;

–  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;

–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

–  Во студиото  плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

–  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;

–  Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;

–  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;

–  Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;

–  Автобусот ги остава/зема патниците пред вилата.

–  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН!!
–  клима  – вклучена во цената !!

–  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
–  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;

–  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);

–  Доплата за туристичка такса – 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);

–  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште)

 

 

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ.

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди