Вила YALOS Лептокарија

Вила YALOS Лептокарија

Вила YALOS се ново изградени студиа, лоцирани на прва линија покрај плажа, истите се наоѓаат на прв спрат, две од нив со поглед на море, и две со поглед на Олимп и градина. Сите студиа се трокреветни со едно дупло легло и едно еднинечно легло, опремени со мини кујна со прибор за готвење и јадење, ТВ, Клима (со доплата 6еур на ден) интренет, балкон со гарнитура за седење, балконите на двете студиа кој се ориентирани према море се поголеми, од тие кој се опремени преку . За подобра ориентација и наоѓање на вилата е ресторанот Лионикис кој е лоциран под студиата.

Адреса Emmanouil Antoniadi, Leptokarya 600 63, Greece

 

Термини Ноќи 1/3 gv 1/3 sv
10.06-17.06.2023 7 239 269
17.06-24.06.2023 7 289 319
24.06-01.07.2023 7 349 369
01.07-08.07.2023 7 379 409
08.07-15.07.2023 7 379 409
15.07-22.07.2023 7 379 409
22.07-29.07.2023 7 439 469
29.07-05.08.2023 7 439 469
05.08-12.08.2023 7 439 469
12.08-19.08.2023 7 419 449
19.08-26.08.2023 7 319 339
26.08-02.09.2023 7 289 309
02.09-09.09.2023 7 259 279
09.09-16.09.2023 7 219 239
16.09-23.09.2023 7 159 179
23.09-30.09.2023 7 129 139

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

Во цената не е вклучена туристичка такса од 1,5еур на ден, се плаќа во објектот на рецепција

 

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

-Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

-Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице

-Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) – 45€ по лице

-Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице

-Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

 

Феријал Кашиков го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или ако има промена на цената на горивото

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )

-03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес

-04:00 h Скопје (Дрводекор)

-04:30 h Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија)

-05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

-06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Поаѓање од Грција:

14:00 h локално време, ( 13:00 h мак.време) Лептокарија

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди