Вила“ ZAFIRIA” Полихроно

Вила ЗАФИРИЈА ПОЛИХРОНО

 

Вилата ЗАФИРИЈА се наоѓа во мирен дел на само неколку минути од центарот и  на 150 метри од плажа.  Реновирана во 2019 година. Секое студио/апартман е опремено со мини кујна, бања, балкон, ТВ,  WiFi (од 01 Јуни) и клима уред, вклучена во цената.

Студио бр.2 и бр.3 – двокреветно студо, брачен кревет, на 1кат.
Студио бр.6 и бр.7 – трикреветно студио, брачен и единечен кревет, на 2кат.
Студио бр.Б – четворокреветно студио, 4 единечни кревети, на приземје.
Апартман бр. А – трокреветен апартман со две соби, брачен во спална, единечен во кујна, на приземје.
Апартман бр. 1 и бр.4 – трокреветен апартман со две соби, брачен во спална, единечен во кујна, на 1кат.
Апартман бр.5  – трокреветен апартман со две соби, 2 единечни во спална, единечен во кујна, на 2кат.
Апартман бр.8 – четворокреветен апартман, брачен во спална, два единечни во кујна, на 2кат.

 

 

ТЕРМИН НАЕМ 1/2 СТД 1/3 СТД 1/4 СТД

1/3 АПП

1/4 АПП
19.05 7 ноќи 180 € 200 220 240
26.05 7 ноќи 220 € 240 260 290
02.06 7 ноќи 250 € 270 290 350
09.06 7 ноќи 310 € 350 370 430
16.06 7 ноќи 350 € 370 390 470
23.06 7 ноќи 370 € 390 € 430 510 €
30.06 7 ноќи 390 € 420 € 450 550 €
07.07 7 ноќи 430 € 460 490 580
14.07 7 ноќи 470 € 490 530 650 €
21.07 7 ноќи 470 € 490 530 650 €
28.07 7 ноќи 470 € 490 530 650 €
04.08 7 ноќи 470 € 490 530 650 €
11.08 7 ноќи 470 € 490 € 530 650
18.08 7 ноќи 450 € 470 500 600 €
25.08 7 ноќи 380 € 420 € 460 550
01.09 7 ноќи 350 € 370 400 450
08.09 7 ноќи 260 € 290 € 350 390
15.09 7 ноќи 220 € 240 € 270 320
22.09 7 ноќи 180 € 200 220 240

 

 

НАПОМЕНИ:

 • ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.
 • Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.
 • Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.
 • По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
 • Секој патник има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

 

Цена за превоз:

 • Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€
 • деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €
 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

 

Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди