Хотел IGLIKA PALACE 4* – Боровец

БОРОВЕЦ

Хотел IGLIKA PALACE 4* 

 

Hotel Iglika Palace е сместен во срцето на Боровец, на само 100 м од ски лифто. Претставува место каде што може да уживате во текот на вашиот одмор. Во склоп на хотелот има ресторан, конфенциска сала и СПА Центар : внатрешен базен, финска сауна, хербална бања, ледена кабина, солариум, масажа.

 

 

HOT IGLIKA PALACE ****

 

16.12-29.12.23

05.03-31.04.24

 

06.01-09.02.24

18.02-04.03.24

 

30.12-05.01.24

10.02-17.02.24

 

СТАНДАРД СОБИ СО ТУШ
Двокреветна соба TWN/ DBL ( 2+1 ) 61 72 84
Еднокреветна соба ( 1+0 ) 91 109 145
Студио  ( 3+1 ) 184 218 252
СТАНДАРД СОБИ СО КАДА
Двокреветна соба ( 2+1 ) 63 75 86
Еднокреветна соба ( 1+0 ) 94 112 150
·       Период -30.12.23 05.01.2024 Минимум 7 ноќевања , на HB

·       Божиќна вечера (25.12.23) –  40 евра по лице, деца од 2-11,99- 22 евра

·       Новогодишна вечера (31.12.23)- Задолжителна- 84 евра по лице, деца од 2-11,99- 44 евра

·       Сместување во Двокреветна соба ( 2 adl ; 2adl + 1chd ; 3ad )

·       Сместување во Студио ( 2adl + 2chd; 3ad + 1 chd )

Дете  од 2-11.99 год сместено на дополнително легло во двокреветна соба(со двајца родители) бесплатно
Дете од 2-11.99 год  сместено на редовно легло во двокреветна соба 50% (попустот не важи во периодот 30.12-05.01.24 )
Возрасен сместен на дополнително легло 20%
Деца до 1.99 год се сместуваат бесплатно
 Во цената е вклучено:

·         ноќевање  на база полупансион

·         Бесплатно користење на затворен базен; Финска сауна, Билна сауна, парна бања

·         Бесплатен чај, кафе, вода и колачи секој ден од 16-17 часот

·         интернет

·         туристичка такса

15% попуст за целосна уплата до 30.09.2023

  • Попустот не важи за Божиќната и Новогодишната вечера.

 

 

Цените се изразени во евра по лице од ден во двокреветна/ еднокреветна соба

Цените се изразени во евра по соба од ден во студио

 

 

Плаќањето е исклучиво во денарска противредност 1€ = 62 денари.

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди