Хотел Mountain Paradise by the Walnut Trees Aparthotel 4* – Банско

Хотел Mountain Paradise 4* е совршено место за одмор за секој кој ја сака планината. Се наоѓа на околу 380 метри од ски-лифтот и на 10 минути пешачење од главната улица Пирин во Банско.Комплексот располага со разни типови на соби, студиа, едноспални апартмани и двоспални апаратмани,опремени со мини кујна, фрижидер, ТВ, дополнителна легла, дневен престој, интернет. Хотелот располага со лоби бар, ресторан за 200лица, детско катче, фитнес, спа центар со базен, џакузи, сауна, парна бања, детски базен и масажи со доплата. Хотелот има подземен паркинг со доплата на лице место.

 

 

СМЕСТУВАЊЕ

28.12-02.01.2024 03.01.-28.02.2024 23.12.-27.12.2023

01.03-10.03.2024

18.12.-22.12.2023

11.03.31.03.2023

BB HB HB HB
Студио 68 47 45 41
Едноспален апартман 70 49 47 44
Двоспален апартман 70 47 45 41
Во цената е вклучено:   

 • ноќевање со појадок и вечера
 • користење на базен,сауна,парна бања, фитнес.
 • Wi-fi
 • Транспорт до Ски Лифтот
 • туристичка такса

НАПОМЕНИ:

 • Деца до 5.99 год се сместуваат бесплатно
 • Прво дете  од 6-11.99 год сместено на дополнително легло плаќа  50% од сумата за возрасен
 • Второ дете од 3-11.99 год   сместено на дополнително легло е бесплатно
 • Деца од 6-11.99 год сместено на редовно легло плаќа 80% од сумата за возрасен
 • Возрасен /Дете над 12 год  сместено на дополнително легло плаќа  80% од сумата за возрасен
 • Доплата за еднокреветна соба е 80% од сумата за возрасен
 • Деца од 0-5,99 за свечена вечера доколку користат столче доплаќаат 20 евра.
 • НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА 85 Евра возрасен / 40 Евра дете од 6-11.99 (задолжителна)

Цените се изразени во евра по лице од ден

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди