Хотел BUKET 4* – Златибор

Хотел BUKET 4* – Златибор

 

Хотел Букет се наоѓа во тивок дел од планината Златибор, опкружен со борови дрвја. Оддалечено е само 300 метри од плоштадот. Ски-лифтот Торник е оддалечен 10 км. Сместување: има вкупно 25 апартмани и 20 соби. Секоја соба има бања, фен, телефон, ТВ, мини бар, сеф, клима уред, бањарка и wi fi интернет. Апартманите имаат спална соба и дневна соба. Содржини: Покрај ресторанот, хотелот има лоби бар, конгресна сала и игротека, велнес и спа центар кој се протега на 800 м2. Како дел од велнес и спа центар, гостите имаат на располагање базен, базен со солена вода, џакузи, финска и био сауна, парна бања, просторија за солена вода, тепидариуми и простории за масажа. Хотелот Букет е опремен и со модерна спортска сала на површина од 45 м2, со современа опрема потребна за спортски подготовки на врвни екипи.

Хотел Buket *****
Двокреветна соба 79
Комфорт соба 83
Стандардна  1/1 соба 93
Апаратман
Стандард 1/3 соба 90
Комфорт 1/3 соба 94
Букер 1/3 соба 100
Во цената е вклучено:

·         Ноќевање на база полупанисон

·         Користење на Spa & Wellness центар (затворен базен, џакузи, топли клупи, солена соба, парно купатило финска и био сауна)

·         Финтес центар

·         Wi-Fi

Во цената не е вклучено:

·         Туристичка такса – 1,5 евро од ден по лице  , деца до 6.99 год не плаќаат, деца од 7 до 15 год плаќаат 0,50 евра

·         паркинг

Напомени:

·         Помошен кревет се доплаќа 50% од цела сума

·         Трето и четврто лице со двајца возрасни плаќаат 70% од цената

·         Сместување на еден возрасен во апартман се доплаќа 70% од сумата

·         Деца до 7 год. се сместуваат бесплатно со двајца возрасни

·         Деца од 7 до 12 год. сместени со двајца возрасни плаќаат 25 евра од ден на база полупансион.

Цените се дадени по лице од ден

 

 

Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 евро = 62,00 ден

 Важат општите услови за патување на Т.А. Феријал Кашиков  и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди