Хотел Grand Therme 5* Бања

БАЊА

             GRAND HOTEL THERME *****

Grand Hotel Thеrme се наоѓа на периферијата на прекрасното село Бања, на ободите на столетна борова шума. Првите впечатоци на гостите за уникатноста на хотелот започнуваат веднаш штом ќе влезат и ќе поминат низ пространото лоби, кое им дава чувство на бесконечност. Тоа е засилено со дизајнерскиот алпски покрив и атриум во средината, кој започнува од приземјето и стигнува до таванот. Сè е во природни топли бои и материјали – гранит, дрво/јавор/, кожа и мермерни облоги. Површината на хотелот е 27.000 м2 и се состои од хотелски дел со 160 соби, 3 трикатни згради со 40 апартмани, 19 одвоени и терасовидни вили. Спа просторот зафаќа огромни 5.000 квадратни метри. Во близина се наоѓа голем фитнес центар од ланецот Pulse Fitness & Spa. Спа центарот на Therme нуди поволности што не можете да ги добиете никаде на друго место со своите разновидни спа содржини, кои ви гарантираат мирно и релаксирачко искуство. Сите внатрешни и надворешни базени се со минерална вода, која извира во непосредна близина, со температура од 56 степени. Капацитетот на спа центарот, кој е прв во Бугарија со вакви карактеристики, е до 500 лица истовремено.

 

GRAND HOTEL THERME 5* 01.12.2023-21.12.2024  

22.12.-28.12.2023

 

29.12.23-02.01.24

 

03.01.-15.04.2023

Минимум ноќи 3 3 4 4 3 3
Услуга: HB ALL ALL ALL HB ALL
Double Deluxe Room 

макс. 2 лица

168 202 267 506 168 202
Executive room

макс 2лица + 1 дете до 6 год.

177 211 277 530 177 211
Executive premium room

макс 2лица + 1 дете до 6 год.

177 211 277 530 211 211
Family room

макс 2лица + 1 дете до 12 год.

211 250 316 578 211 250
Family suite

макс 2лица + 1 дете до 12 год.

221 260 325 603 221 260
One bedrom apartment (цена за 2 лица) 258  

300

 

373

 

631

 

258

 

300

Two bedroom apartment (цена за 4 лица) 352  

410

 

487

 

1060

 

352

 

410

Three bedroom House 593 695 785 1590 593 695
Деца од 0 до 5,99 БЕСПЛАТНО
Деца од 6 до 11,99 год HB – 39 ALL – 50
Трет возрасен HB – 55 ALL – 83
Цената вклучува:

  •  Ноќевање на соодветната услуга – појадок и вечера на шведска маса / Се’ вклучено (All inclusive),  9% ДДВ;
  • Користење на СПА услуги од хотелот- СПА центар од 3000м2: внатрешен Vitality базен со минерална вода (38°C), лакониум, хербална сауна, Финска сауна, арома сауна, парна бања, парна бања со шок базен, надворешен Vitality базен со минерална вода (38°C) само за возрасни.
  • Wi-Fi на територијата на хотелот;
  • Трансфер до Ски Лифтото
  • HB вклучува: појадок и вечера
  • ALL вклучува: Појадок, доцен појадок, ручек, ужинка, вечера

ДОПЛАТА:

  • НОВОГОДИШНА НОЌ ВО АЛПИН РЕСТОРАН:  доплаќа само трет возрасен 130 евра
  • БОЖИЌНА НОЌ ВО АЛПИН РЕСТОРАН:  доплаќа само трет возрасен 66 евра

Цените се изразени по соба од ден за двајца гости

  

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денар

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди