Хотел  ICEBERG 4* – Боровец

Хотел  ICEBERG 4* – БОРОВЕЦ

Iceberg е луксузен 4-ѕвезден хотел во срцето на бугарскиот планински ресорт Боровец. Сместен е во центарот на ресортот, на 150 метри од ски лифтот и единствената црква во областа. Хотел Iceberg, кој работи во текот на целата година, поседува уникатна комбинација на прекрасна локација, импресивен дизајн и луксузен мебел и погледи кои се отвораат до 360 степени. Одличната локација на хотелот во смисла на лесен пристап до ски патеките, до Софија и Меѓународниот аеродром во Софија го прави комплексот идеално место за одмор и рекреација, како и привлечна можност за инвестирање.

 

ICEBERG BOROVETS 4* BOROVETS  01.12.2023
23.12.2023
24.12.2023
05.01.2024
06.01.2024
09.02.2024
10.02.2024
25.02.2024
26.02.2024
06.03.2024
07.03.2024
30.04.2024
STANDARD ROOM
DOUBLE ROOM 101 192 114 147 114 101
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 139 264 157 203 157 139
SINGLE ROOM 79 153 91 117 91 79
DBL 1+1 CHD (3-11,99) 88 168 100 129 100 88
SGL 1+1 CHD (0-2,99) 80 154 92 204 158 140
DBL 1+2 CHD (0-2,99) (3-11,99) 89 169 101 130 101 89
DBL 1+2 CHD (3-11,99) (3-11,99) 114 217 129 167 129 114
DBL 2+1 CHD (0-2,99) 102 193 115 148 115 102
DBL 2+1 CHD (3-11,99) 126 241 143 185 143 126
TRIPLE ROOM
TRIPLE ROOM 188 359 213 275 213 188
2 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 4 AD 219 428 295 339 295 219
APARTMENT 4 AD+EXTRA BED 260 509 350 403 350 260
APT4 2+2 CHD (3-11,99) (3-11,99) 192 375 258 297 258 192
APT4 3+1 CHD (3-11,99) 205 402 277 318 277 205
APT4 3+2 CHD (0-2,99) (3-11,99) 206 403 278 319 278 206
APT4 3+2 CHD (3-11,99) (3-11,99) 233 456 314 361 314 233
APT4 4+1 CHD (0-2,99) 220 429 296 340 296 220
APT4 4+1 CHD (3-11,99) 247 483 332 382 332 247
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН
STANDARD ROOM
DOUBLE ROOM 127 217 141 170 141 127
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 175 298 194 234 194 175
SINGLE ROOM 102 173 112 135 112 102
DBL 1+1 CHD (3-11,99) 112 190 124 149 124 112
SGL 1+1 CHD (0-2,99) 103 174 113 136 113 103
DBL 1+2 CHD (0-2,99) (3-11,99) 113 191 125 150 125 113
DBL 1+2 CHD (3-11,99) (3-11,99) 144 244 159 192 159 144
DBL 2+1 CHD (0-2,99) 128 218 142 171 142 128
DBL 2+1 CHD (3-11,99) 160 271 176 213 176 160
TRIPLE ROOM
TRIPLE ROOM 238 405 263 317 263 238
2 BEDROOM APARTMENT 
APARTMENT 4 AD 295 482 339 384 339 295
APARTMENT 4 AD+EXTRA BED 350 573 403 456 403 350
APT4 2+2 CHD (3-11,99) (3-11,99) 258 422 297 336 297 258
APT4 3+1 CHD (3-11,99) 277 452 318 360 318 277
APT4 3+2 CHD (0-2,99) (3-11,99) 288 453 319 361 319 278
APT4 3+2 CHD (3-11,99) (3-11,99) 314 513 361 409 361 315
APT4 4+1 CHD (0-2,99) 296 483 340 385 340 296
APT4 4+1 CHD (3-11,99) 332 543 382 432 382 332
No Show 2 ноќи 2 ноќи 2 ноќи 2 ноќи 2 ноќи 2 ноќи
Минимум престој 2 5 3 6 3 2
Во цената е вклучено:   

  • ноќевање со појадок или ноќевање со појадок и вечера
  • користење спа центар
  • фитнес
  • интернет
  • паркинг
  • туристичка такса

НАПОМЕНИ:

  • Доплата за Новогодишна Вечера 85 ЕУР за возрасни и 45 ЕУР за дева од 2-11.99 год.

 Цените се изразени во евра по соба од ден

 

 

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди