Хотел KRALJEVI CARDACI SPA **** Копаоник

КОПАОНИК

Хотел KRALJEVI CARDACI SPA ****

Апарт хотел Kraljevi Čardaci Spa 4* се наоѓа на 1450 m надморска височина и е оддалечен околу 6 km од центарот на Копаоник, додека 3,5 km од најблиската жичарница. Хотел нуди организиран автобуски превоз до ски-центарот/центарот на Копаоник и назад неколку пати на ден. Хотелот ги прими првите гости во 2011 година. Од година во година содржината на комплексот е се побогата. Во склоп на хотелот има 57 сместувачки единици. На располагање се вкупно 307 апартмани. Во склоп на комплексот има и Спа и велнес центар на површина од 1500м2. Останатите содржини на хотелот се: велнес центар за деца, фитнес центар, отворен и затворен базен. За најмалите има игротека со услуга за чување деца.  Нуди ски соба и скијачка услуга, а рецепцијата е отворена 24 часа на ден. Безжичен интернет е достапен низ целиот комплекс.

 

Хотел KRALJEVI CARDACI SPA 4* Двокреветна соба Еднокреветна соба Апартман  

Фамилијарен апартман

10.12-29.12.2023 74 119 84 93
29.12-05.01.2024 108 174 118 127
29.12-05.01.2024 (краток престој) 118 189 127 137
05.01-13.01.2024   6+1 104 167 113 133
13.01-21.01.2024     7+1 104 167 113 133
21.01-04.02.2022       Нед. за Ski Pass. 104 167 113 127
04.02-11.02.2022  5+2 104 167 113 127
11.02-18.02.2022  6+1 104 167 113 127
18.02-03.03.2022  5+2 94 167 108 127
03.03-31.03.2024 74 119 84 93
  Цените се дадени по лице од ден
Во цената е вклучено:

·       Ноќевање на база полупанисон

·       Kористиње на содржините од SPA & WELLNESS центар и содржина: затворен базен и отворен базен , џакузи на отворено, финска и био сауна (руска бања), aромa-парно купатило,  хамам, солена соба, kneipp базен, тепидариум, детски дел со топогани, во делот за возрасни дозволен е престој на деца над 12год.

·       Неограничено користење на фитнес, бебешко креветче на барање, отворен паркинг (бесплатно само за 30 места)

·       Превоз до ски сервисот во близина на стазата ,, Мало Езеро”

·       Игротека и програм за анимација на деца

·       Забава за деца: дружење со Дедо Mраз за време на Новогодишните празници, користење на игротека во присуство на родител.

Во цената не е вклучено:

·       Туристичка такса – 1,5 евро од ден по лице, деца од 7 до 15 плаќат 0,5 евра  од ден,  деца до 6.99 год не плаќаат

·       Осигурување 0,20 евра од ден за сите гости без разлика на возраста.

Напомени:

·       Можност за краток престој, само на барање со доплата  од 20% на цените

·       Дете 0-7 години во присуство на две возрасни лица на заедничко легло во двокреветна соба е  ГРАТИС

·       Дете 0-11,99 години во присуство на еден возрасен  во двокреветна соба плаќа 50% од сумтата за возрасен.

·       Дете 0-11,99 години во присуство на две  возрасни лица  на сопствено легло во superior соба има 50% попуст, а дете 0-6,99 години на заедничко легло ГРАТИС

·       Дете 0-11,99 години во присуство на две возрасни лица во апартман на сопствено легло плаќа 50% од сумтата за возрасен

·       Деца 0-11,99 години во присуство на три возрасни лица  на сопствено легло во апартман плаќа 30% од сумата на возрасен

·       Деца 0-11,99 години во присуство на четри возрасни лица  на сопствено легло во family апартман e ГРАТИС

·       Четврто возрасно лице во апартман плаќа 50% од сумата на возрасен

·       Четврто и петто возрасно лице во family апартман во соба имаат по 50% попуст

·

** Недела на СКИ ПАС: Недела на ГРАТИС СКИ КАРТА

-ГРАТИС шестдневен SKI PASS ЗА ЛИЦА ПОСТАРИ ОД 12 ГОДИНИ  (акцијата се однесува исклучиво на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

-30% попуст за НАЕМ на ски опрема за возрасни (акцијата се однесува исклучиво за наем на комплет опрема на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

Акција                              
6+1 – За престој од 6 ноќи , ГРАТИС 1 ноќевање
5+2 – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 евро = 62,00 ден

Важат општите услови за патување на Т.А. Феријал Кашиков  и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди