Хотел PARK 5* – ВРЊАЧКА БАЊА

Хотел PARK ***** – ВРЊАЧКА БАЊА

 

Се наоѓа на главното шеталиште во центарот на Врњачка Бања и неговата убавина го привлекува вниманието на многу туристи. По години вложени во реконструкција и реновирање на поранешната зграда која не работеше повеќе од една деценија, хотелот Парк со својот нов изглед со специфична рустикална фасада придонесе Врњачка Бања да изгледа уште поубаво.Хотелот располага со 57 сместувачки единици и може да биде домаќин на околу 130 гости. Вклучува и атрактивен Wellness & Spa центар – модерен, интимен, спакуван во препознатливиот стил на А хотели, две конференциски сали, À la carte ресторан со слаткарница и градина на Шеталиштето. Исто така, хотелот има и сопствен паркинг, што во Врњачка Бања претставува сериозна придобивка за гостите на хотелот.

Хотел PARK  ***** BB HB
Тип на сместување 1/1 1/2 1/1 1/2
Стандардна  соба 133 137 139 150
Супериор соба 152 157 159 170
Премиум соба 182 187 189 200
Во цената е вклучено:

·         Ноќевање на база одбраната услуга

·         Користење на  Wellness центар (затворен базен, тепидариум, солена соба, финска сауна)

·         Wi-Fi

Во цената не е вклучено:

·         Туристичка такса – 1,5 евро од ден по лице  , деца до 6.99 год не плаќаат, деца од 7 до 15 год плаќаат 0,50 евра

·         паркинг

Напомени:

·       Трето лице сместено на помошен кревет доплаќа 44 евра од ден на база ноќевање со појадок и 50 евра од ден на база полупансион.

·       Деца до 7 год. се сместуваат бесплатно со двајца возрасни

·       Деца од 7 до 12 год. сместени со двајца возрасни плаќаат 25 евра од ден на база ноќевање со појадок и 29 евра од ден на база полупансион.

Цените се дадени по соба од ден

 

  

Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 евро = 62,00 ден

Важат општите услови за патување на Т.А. Феријал Кашиков  и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди