Хотел PLANINIKA 4*- Куршумлиска Бања

Хотел PLANINIKA 4*- Куршумлиска Бања

 

Хотелот „Планинка“ се наоѓа во Куршумлиска Бања. Располага со 180 соби, опремени по сите современи хотелски стандарди.Гостите на располагање имаат: Медицински центар каде секојдневно се вршат прегледи и терапии. Комплекс од 8 базени со термална вода, Велнес центар, Хотелски ресторан, велнес бар, лоби бар, кафе клуб, ресторан „Преполац“, Соба за забави, Теретана, игралиште за деца, тениско игралиште Бесплатен приватен паркинг. Покрај модерен внатрешен дизајн, секоја соба и апартман имаат телевизор со кабелски канали, бесплатен интернет и пространа тераса. Апартманите имаат пространа спална соба, дневна со софа која има механизам на преклопување и кујна со трпезарија. Модерните бањи се опремени со туш кабини, а собите за удобност имаат и туш кабини и кади за џакузи.

 

Хотел PLANINIKA 4*
  Стандарт соба Комфорт соба Апартман Еднокреветна соба
Wellness ден 69 73 77 77
БО ден екстра  73 77 81 81

 

Основен БО :

 • Сместување во стандардни соби (ТВ, минибар, бањарки, фен),
 • Ноќевање со појадок и вечера
 • Лекарски прегледи од дежурни лекари;
 • Wellnes centar ,,Banjska” : ”(8 базени со термална вода,сауни, солена соба, парно купатило,тепидариум,кинеп стаза и соба за релаксација)
 • Теретана
 • Лекарки преглед
 • Сала за рекреација и забава и детско катче
 • WiFi интернет;
 • Такса за престој и осигурување.

Дополнителен БО:

 • основен БО + 4 терапии дневно
 • Хидромасажа во лековита вода (бисерна бања);
 • Примена на лековита кал (до 2 апликации);
 • Електротерапија (дијадинамика, интерферентни струи, TENS, ултразвук, solux ламба, мускулни стимулатор, Soluks ламба);
 • Рачна масажа

 

Доплата и попусти:

 • Деца до 7 години бесплатен престој
 • Од 7 до 12 години: 50% од наведените цени

 

Цените се изразени во евра  по лице од ден

 

 Цените се дадени во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 евро = 62 ден
Важат општите услови на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди