Хотел PUTNIK  ****  – Kопаоник

Kопаоник – Хотел PUTNIK  *** 

 

Хотел Putnik 4* се наоѓа во Сончева Долина, во најубавиот дел на Копаоник, на 1650 метри надморска височина. Од хотелот до ски патека „Sunčana dolina„ постои патот низ шума.  Хотелот е комплетно реновиран за сезона 2018 Проширен е и спа центарот. Располага со капацитет од 116 соби (270 легла), од кои 83 стандарни, 13 фамилијарни и 6 луксузно уредени апартмани, како и супериор вила Путник која е во склоп на хотелот и нуди 6 фамилијарни и 8 стандардни соби. Сите соби имаат wi-fi, бањарки, фен, папучи, мини бар, lcd tv, телефон, сеф. Нуди разноврсни содржини: Wi-Fi, Spa & Wellness центар, ресторан, А’la Cartе ресторан, лоби бар, игротека за деца, фитнес центар, конгресен центар, сала за состаноци, ски-гардеробер во склоп на хотелот, спортски терени, организран превоз до ски-патеките (хотел-ски-хотел).

    

  

Хотел PUTNIK **** Superiror Vila PUTNIK 4*
Период Услуга Стандард Фам. Апартман Стандард Фам.
1/1 1/2   1/3 1/3 1/4 ( мин. 4 лица) 1/1 1/2 1/3 1/4
01.12-06.12.2023 HB 98 65 72 72 117 78
07.12-16.12.2023 120 80 88 88 144 96
17.12.-23.12.2023 105 70 77 77 126 84
24.12.-27.12.2023 143 95 105 105 171 114
28.12.2302.01.24 248 165 182 182 297 198
03.0120.01.2024 165 110 121 121 198 132
21.0110.02.2024 150 100 110 110 180 120
11.02.-17.02.2024 180 120 132 132 216 144
18.02.-09.03.2024 165 110 121 121 198 132
10.0316.03.2024 143 95 105 105 171 114
17.03-06.04.2024 105 70 77 77 126 84
Во цената е вклучено :

  • ноќевањe на база на полупансион
  • спа центар(затворен базен за возрасни и деца, закузи, финска ауна, руска сауна, инфрацрвена сауна, турска бања)
  • користење на фитнес центар
  • ноќевање со појадок се намалува 10 % од цената
  • Свечена Новогодишна вечера 31.12.2023 е вклучена во цена , како и Божиќна вечера 25.12.2023 и 07.01.2024.

Во цената не е вклучено :

  • туристичка такса: возрасни – 1,5 евро од ден, деца од (7-15) – 1 евро од ден,  деца до 6.99 – не плаќаат такса
  • игротека
  • масажа и хамам
  • паркинг

 Доплати:

·         деца  до 2,99 год се сместуваат бесплатно (без дополнителен кревет)

·         Деца од 3-11,99 год. со двајца возрасни (без дополнителен кревет) плаќаат 70% од цената за возрасен доколку користат посебен кревет или 50% од цената доколку користат заеднички кревет.

·         Деца од 4-11,99 год со еден или двајца возрасни плаќаат 70% од цената за возрасен и користат сопствен кревет

·         Доплата за еднокреветна соба 50% од дадената сцена

 Цените се изразени во евра  по лице од ден

 

Цените се дадени во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 евро = 62 ден

Важат општите услови на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди