Хотел Radan – Пролом Бања 

Хотел Radan -Пролом Бања

Пролом Бања се наоѓа во Јужна Србија, на падините на Радан планина. Тоа првенствено е познат по неговотa лековитa Prolom вода,кои припаѓаат на ретка група на висока бањска вода со вредности:висок алкална(pH 8,8 до 9.2),ниска (сув остаток од 148mg/l) бикарбонат. Со цел да ве приближиме до овој уникатен подарок на природата, ви овозможивме да ја користите  Пролом  водата насекаде во хотелот.За лечењето со Prolom вода се засноваат сите наши здравствени програми. Ефектот од третманот се зголемува со примена на  физички третман, соби со чист и свеж воздух  и прошетка  низ недопрената природа на Prolom бања.Надморска височина (550-668 м) и умерено-континентална клима со многу сончеви денови во годината  придонесуваат за уште подобар одмор.

Радан хотелски комплекс, нуди сместување во комфорни соби,  wellness третмани и објекти за рекреација, забава и прошетки. Ако сакате место за работа во тивка средина, ние обезбедивме простории за состаноци за вас со сета потребна опрема.  Без разлика дали доаѓате за третман или празници, деловни состаноци, или едноставно да се релаксирате во природа,  вашиот престој може да биде уживање во Wellness третмани, релаксирачки затворен и отворен базени, ручек во “Етно ресторанот”, патување во град на Ѓаволот, црквата Лазарица  и други културнио и  туристички атракција во областа Топлички.

 

 

Хотел RADAN 4*

 

НОЕМВРИ – ДЕКЕМВРИ ЈАНУАР – МАРТ
WELLNESS LUX
 

Двокреветна соба

 

59

 

63

Во цената е вклучено :

  • Сместување во двокреветна соба на база полн пансион
  • користење на wellness lux центарЧ отворено затворен базен, 5 сауни, закузи со лековита пролом вода, 2 солени соби, пролом море, парно купатило, кинеп стаза, топли клупи.
  • Фитнес сала
  • прошетка по стазите за здравје
  • утрински вежби со физиотерапефт
  • хидрокинези терапија (групни вежби со физиотерапефт во базен)
  • користење на сала за рекреација и забава (билјард, тенис и пикадо)
  • wi-fi ,
  • бадемантил, пешшкири.
  • Туристичка такса

Доплати:

–        Доплата за еднокреветна соба 13 евра

–        Доплата за апартман 13 евра

–        деца  до 7 години се сместуваат БЕСПЛАТНО со двајца возрасни

–        деца од 7 до 12 години плаќаат 50% од цената  со двајца возрасни

МИНИМАЛЕН ПРЕСТОЈ Е 2 ДЕНА

Цените се изразени во евра  по лице од ден

 

 

 

Цените се дадени во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 евро = 62 ден

Важат општите услови на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди